امروز ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۷

رونمایی از پوستر «نشان رسول» در روز تولد رسول ملاقلی پور

پوستر جایزه «نشان رسول» همزمان با سالروز تولد رسول ملاقلی‌پور فیلمساز سینمای دفاع مقدس رونمایی شد.

به گزارش صبا به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، امروز دوشنبه هفدهم شهریورماه مصادف با شصت و پنجمین سالروز تولد زنده‌یاد رسول ملاقلی‌پور، یکی از چهره‌های تاثیرگذار سینمای دفاع مقدس است. به همین مناسبت پوستر جایزه «نشان رسول» که امسال در حاشیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی مقاومت به یک سینماگر اهدا می‌شود، رونمایی شد.

پرویز فارسیجانی دبیر جایزه «نشان رسول» درباره این جایزه گفت: «نشان رسول» ادای احترام به سینماگری است که خلاقیت، جسارت و نوآوری از ویژگی‌های کارنامه اوست. در آیین افتتاحیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت که سی و یکم شهریورماه برگزار می‌شود، این نشان به یک سینماگر اهدا خواهد شد. امروز و در سالروز تولد این کارگردان از پوستر «نشان رسول» رونمای شد، طراح این پوستر محمدرضا رسولی است.

وی در پایان گفت: امیدوارم «نشان رسول» به یک رویداد و جایزه تاثیرگذار در سینمای ایران تبدیل شود، جایزه‌ای که به سینماگران جوان و نوجوان در حوزه سینمای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی انگیزه حرکت بدهد.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو زمان ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه همزمان با هفته دفاع مقدس در بخش‌های «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنواره‌ها» و انتخاب استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و«نشان رسول» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است