امروز ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۶

«خداحافظی در خیابان پاییز» به چاپ سوم رسید

«خداحافظی در خیابان پاییز» برای سومین بار از سوی کانون پرورش فکری بازنشر شد.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، «خداحافظی در خیابان پاییز» سروده‌ مریم اسلامی برای سومین بار از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.

این کتاب از ۱۹ قطعه شعر نو با عنوان‌های «کاش برف، روز شنی، دوست، خیال‌باف، حرف آسمان، آخرین شام، نوشته‌های بامداد، کتاب شب، خداحافظی در خیابان پاییز، روی قله‌های دور، رودخانه، روی تار صوتی جهان، مشق‌های جدی حساب، درخت پیر، پرتقالِ ماه، کتاب قصه، کاکلی‌های صدا، درخت و خاطرات» تشکیل شده است.

«خداحافظی در خیابان پاییز» که اولین بار در سال ۱۳۹۶ به چاپ رسیده است، تاکنون شایسته تجلیل از سی‌وششمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، سیزدهمین جشنواره شعر فجر و برگزیده هشتمین دوره جایزه ادبی پروین اعتصامی شده و تندیس شانزدهمین جشنواره کتاب رشد را نیز دریافت کرده است.

باد شوخی‌اش گرفته است/ می‌دود میان برگ‌های دفتر و کتاب/ کج نوشته می‌شوند و خط خطی/ مشق‌های جدی حساب/ دخترک نشسته پشت وزنه‌اش/ در کنار راه‌/ توی دست اوست/ یک مداد کوچک سیاه/ من به او سلام می‌کنم/ او فقط نگاه…/ این قطعه‌ای با عنوان «مشق‌های جدی حساب» است که در این کتاب به چشم می‌خورد.

این کتاب با تصویرگری فهیمه محجوب در ۴۴ صفحه با قیمت ۸هزار تومان بازنشر شده و شمارگان آن تاکنون در سومین مرحله چاپ به ۱۰هزار نسخه رسیده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است