امروز ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۲

بررسی آثار سینماگران سه نسل در جشنواره فیلم مقاومت

بررسی کارنامه سینماگرانِ حوزه مقاومت و دفاع مقدس طی 40 سال گذشته در بخش «جشنواره جشنواره‌ها» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت کلید خورد.

به گزارش صبا به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، با حضور بیش از ۶۰ اثر سینماییِ متقاضی شرکت در بخش «جشنواره جشنواره‌ها» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، بررسی کارنامه سینماگرانِ حوزه مقاومت و دفاع مقدس، طی ۴۰ سال گذشته کلید خورد.

ناصر باکیده مدیر بخش «جشنواره جشنواره‌ها» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، گفت: با توجه به همزمانی چهلمین سالگرد دفاع مقدس و شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، این رویداد سینمایی در این دوره با وسعت دید و دقت بیشتری به ارزیابی آثار تولید شده در ۴۰ سال اخیر سینمای در حوزه مقاومت خواهد پرداخت.

باکیده ادامه داد: بازنگری آثاری که در چهل سال گذشته در سینمای ایران پیرامون موضوع انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت تولید شده و ارایه تحلیلی صحیح از میزان رشد و توسعه فعالیت‌های انجام شده تولیدی توسط سینماگران و صاحبان آثار در این دوران، از مهمترین اهداف این بخش خواهد بود.

مدیر بخش «جشنواره جشنواره‌ها» شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت افزود: درواقع جشنواره به دنبال آن است تا در چهلمین سال از آغاز جنگ  هشت ساله تحمیلی، با نگاه جدی به بررسی تخصصی موضوعات مرتبط با دفاع مقدس و مقاومت در سینمای ایران پرداخته و به جمع‌بندی و آماری صحیح از میزان توجه سینماگران به موضوعات مذکور برسد.

باکیده درباره «جشنواره جشنواره‌ها» عنوان کرد: بخش «جشنواره جشنواره‌ها» شامل فیلم‌های سینمایی، کوتاه، تله فیلم، نماهنگ و پویانمایی، مستندهای کوتاه و بلند بوده و براساس مقرارت و آیین‌نامه‌ جشنواره، آثاری که چهل سال گذشته در یکی از جشنواره‌های ملی جایزه بهترین فیلم را دریافت کرده‌اند، در این بخش از سوی هیات‌های انتخاب و داوران به رقابت خواهند پرداخت.

این سینماگر در پایان «جشنواره جشنواره‌ها» را ویترینی از بهترین های سینمای دفاع مقدس و مقاومت در یک قاب توصیف کرد و با اشاره به استقبال و همراهی تهیه کنندگان حوزه سینما، مراکز و سازمان‌ها، بیان کرد: تاکنون ۶۰ فیلم سینمایی از فیلمسازان و تهیه‌کنندگانِ سه نسل از سینمای ایران، متقاضی حضور در این بخش شده که امیدواریم در بحث انتخاب و داوری آثار نیز به لحاظ کمی و کیفی شاهد ایجاد فضایی تازه در سینمای مقاومت باشم.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو زمان ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه همزمان با هفته دفاع مقدس در بخش‌های «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنواره‌ها» و انتخاب استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و «نشان رسول» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است