امروز ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۹

آلبوم ناصری کاخ گلستان پیدا شد/ آلبوم کوچک بود و جابجا شده بود!

در کنترل، بازبینی و سرشماری حساب اموال که در آلبوم‌خانه کاخ گلستان انجام شد، صبح روز سه‌شنبه 28 مرداد 99 آلبوم ناصری کاخ گلستان پیدا شد.

به گزارش صبا به نقل از میراث آریا، در کنترل، بازبینی و سرشماری حساب اموال (انبارگردانی رسمی) آلبوم‌خانه کاخ گلستان که توسط کمیته‌ای متشکل از نمایندگان اداره‌کل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی، اداره‌کل حراست، یگان حفاظت میراث‌فرهنگی و ذی‌حسابی و اداره‌کل امور مالی وزارتخانه و مدیریت کاخ گلستان انجام شد، صبح روز سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۹۹ آلبوم ناصری در آلبوم‌خانه کاخ گلستان پیدا شد.

آفرین امامی مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: این آلبوم به شماره ۳۶۲ در ابعاد ۲۲ در ۱۵٫۵ سانتی‌مترمربع بوده و شامل ۱۰۰ قطعه عکس از کودکان و زنان قاجاری است که صبح امروز سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۹۹ با سرشماری حساب اموال که توسط این کمیته انجام شد در ساعت ۱۱:۳۰ در یکی از قفسه‌های آلبوم خانه کاخ گلستان پیدا شد و تمامی ۱۰۰ قطعه عکس در این آلبوم موجود است.

وی افزود: بعد از اعلام امین اموال آلبوم‌خانه کاخ گلستان در اسفند ۹۹ مبنی بر مفقود شدن آلبوم و احتمال جا به جا شدن در قفسه‌های آلبوم‌خانه، بلافاصله توسط خود امین اموال انبار گردانی انجام شد، اما پیدا نشد.

مدیر میراث جهانی کاخ گلستان تصریح کرد: با توجه به مذاکراتی که با اداره‌کل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی انجام شد و طی نامه‌ای که از سوی این اداره‌کل به مدیریت کاخ گلستان ابلاغ شد، با دستور معاون میراث فرهنگی کشور و هماهنگی معاون توسعه مدیریت و مدیرکل حراست و یگان حفاظت میراث فرهنگی وزارتخانه انبارگردانی رسمی توسط این کمیته آغاز شد.

امامی تصریح کرد: با توجه به اینکه تعداد آلبوم‌های عکس موجود در آلبوم خانه کاخ گلستان بسیار بوده و ابعاد آن بزرگ است و آلبوم ناصری کوچک بود در قفسه‌های آلبوم خانه جابه‌جا شده بود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است