فیلم مل بروکس هم به سرنوشت «بربادرفته» دچار شد | خبرگزاری صبا
امروز ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۰

فیلم مل بروکس هم به سرنوشت «بربادرفته» دچار شد

فیلم «زین های شعله ور» مل بروکس نیز همچون فیلم «بربادرفته» به دلیل محتوای نژادپرستانه اش در HBO با توضیحات هشداردهنده عرضه شد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از ددلاین، سرویس رسانه HBO Max برای یکی دیگر از فیلم های موجود در آرشیو خود یعنی فیلم «زین های شعله ور» محصول ۱۹۷۴ توضیحات هشداردهنده اضافه کرده است.

فیلم «زین های شعله ور» ساخته مل بروکس در حالی روز ۲۸ جولای در این پلتفرم ارائه شد که در آن، فیلم با سکانس افتتاحیه آغاز نمی شود بلکه با معرفی ژاکلین استوارت استاد دانشگاه شیکاگو و مجری TCM شروع می شود.

در این معرفی توضیحاتی شبیه آنچه درباره فیلم «بربادرفته» عنوان شده بود، مطرح شده است.

استوارت در بخشی از توضیحات خود درباره «زین های شعله ور» می گوید: این فیلم یک تقلید آشکار و بی پروا از وسترن های سینمای کلاسیک است. فیلم امروز به همان اندازه سال ساختش بحث برانگیز است.

در هشدار TCM به سایر شخصیت های بروکس و شوخی های این کارگردان در فیلم های دیگرش از جمله «فرانکنشتاین جوان»، «اوج دلهره» و «گلوله های فضایی» اشاره می شود.

استوارت در بخش دیگری از این توضیحات به شخصیت های نژادپرست فیلم اشاره می کند و می گوید: این نگرش ها (تعصب نژادی) به صراحت توسط شخصیت هایی مطرح می شود که به عنوان افراد متعصب و نادان نشان داده می شوند.

استوارت می افزاید: نگاه واقعی فیلم از دید دو شخصیت اصلی داستان ارائه می شود.

HBO بعد از خارج کردن «بربادرفته» از آرشیو خود در ماه ژوئن، با اضافه کردن توضیحاتی شبیه این، فیلم «بربادرفته» را به آرشیو خود برگردانده بود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است