امروز ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۳

داستان یکی از اسرای جنگ تحمیلی در «روشنای خانه»

در هفته پیش‌رو سریال «روشنای خانه» از رادیو نمایش و رادیو تهران پخش می شود که داستان زندگی یکی از اسرای جنگ تحمیلی است.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، داستان مجموعه رادیویی «روشنای خانه» را هانیه نجفی به سفارش رادیو تهران نوشته و در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است.

«روشنای خانه» درباره افشین یکی از اسرای جنگ تحمیلی است که پیش از جنگ، گذشته تاریکی داشته است. او پس از اسارت به کشور بازمی گردد و با نتیجه کارهای اشتباهش مواجه می شود و باید پس از تحمل سختی های اسارت، خانواده را از نو بسازد که در این بین با ماجراهایی تازه روبه رو می شود.

سعیده فرضی کارگردان این مجموعه رادیویی در این باره گفت: تمام تلاشم از نظر کارگردانی این بوده که چیدمان صداها کنار هم، چیدمان خوبی باشد، و اینکه سعی کردم فضای داستان  تلخ نباشد و خوشبختانه هانیه نجفی هم به عنوان نویسنده قصه را تلخ ننوشت.

وی افزود: دراین سریال مجتبی طباطبایی در نقش اصلی «افشین» بازی می کند. نورالدین جوادیان، بهناز بستان دوست و صفا آقاجانی هم از دیگر بازیگران اصلی هستند و نگین خواجه نصیر، عبدالعلی کمالی، مسعود زنوزی راد، سعید سلطانی، محمد آقامحمدی، معصومه عزیزمحمدی نیز سایر نقش ها را برعهده دارند که البته نقش معصومه عزیزمحمدی و مهدی آقامحمدی در این سریال بسیار شیرین و دلنشین است.

مجموعه «روشنای خانه» به کارگردانی نویسندگی هانیه نجفی، کارگردانی سعیده فرضی، تهیه کنندگی ریحانه یزدان دوست، گویندگی احمد گنجی، صدابرداری محمدرضا محتشمی و افکتوری نازنین حسن پور از روز یکشنبه ساعت ۲۲:۳۰ از رادیو تهران پخش می شود و ساعت ۱:۰۰ بامداد روی آنتن رادیو نمایش می رود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است