امروز ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۹

بازی «مار و مارگیر» با اقتباس از «منطق‌الطیر» تولید می‌شود

بازی رومیزی «مار و مارگیر» بر اساس داستانی از منطق‌الطیر عطار نیشابوری، طراحی و آماده تولید شده است.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بازی رومیزی «مار و مارگیر» بر اساس داستانی از منطق‌الطیر عطار نیشابوری، طراحی و آماده تولید در کانون پرورش فکری شده است.

۱۰ بازی رومیزی و کارتی برگرفته از آثار فاخر ادبیات کهن فارسی همچون مثنوی‌ معنوی مولانا، منطق‌الطیر عطار نیشابوری، کلیله و دمنه، تاریخ بیهقی و… همچنین ادبیات معاصر شامل آثار نیما یوشیج، حبیب یغمایی و… از سوی کانون پرورش فکری طراحی شده است.

«مار و مارگیر» یکی از بازی‌های مجموعه‌ «میز بازی ایرانی» است که از سوی علی شیرکرمی برای کودکان بالای هفت سال طراحی شده است.

این سرگرمی از نوع بازی‌های فکری و حل معما است. در این سرگرمی یک بازیکن در نقش مارگیر باید محل پنهان شدن مار را بر روی صفحه بازی با استفاده از حدس زدن رنگ تکه‌های مختلف مار پیدا کند.

به گفته طراح بازی رومیزی «مار و مارگیر»، این داستان یکی از داستان‌های آموزنده منطق‌الطیر است که کمتر به آن پرداخته شده و جذاب بودن داستان نیز باعث انتخاب این داستان از بین داستان‌های دیگر شده است.

علی شیرکرمی در مورد ویژگی‌های داستان خوب در تولید بازی گفت: بازی علاوه بر جذابیت باید آموزنده باشد. این‌که تنها یک داستان جالب باشد دلیل کافی و مناسبی برای اقتباس به منظور طراحی بازی نیست. داستان‌ها باید نکته مثبت و آموزنده نیز در خود داشته باشند و مخاطب را به تامل برانگیزد.

طراحی این بازی‌ها با الهام و اقتباس از داستان‌های ادبیات فارسی به سفارش اداره‌کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۹۷ آغاز شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است