امروز ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۲۵
نکته فاش شده از فیلم «چشمان کاملا بسته»

کوبریک برای نقش تام کروز خواهان وودی آلن بود!

استنلی کوبریک برای ایفاگر نقش اصلی فیلم «چشمان کاملا بسته» به دنبال یک بازیگر با پیش زمینه کمدی بود.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از ایندی‌وایر، نقش آفرینی تام کروز در آخرین ساخته استنلی کوبریک یعنی فیلم «چشمان کاملا بسته» یکی از مشهورترین نقش آفرینی های این بازیگر مطرح سینمای جهان است با این حال این بازیگر در میان انتخاب های اول کوبریک برای نقش دکتر ویلیام هارفورد جایی نداشت.

در کتاب تازه منتشر شده «استنلی کوبریک: فیلمساز آمریکایی» گزینه هایی که کوبریک آرزو داشت نقش اصلی مرد فیلم «چشمان کاملا بسته» را بازی کنند، فاش شده است.

بنا به گفته دیوید میکیکس نویسنده این کتاب، در خیال پردازی کوبریک برای این نقش، بازیگری که سابقه نقش های کمدی داشته در نظر گرفته شده بود، فهرست بازیگران کوبریک برای این نقش شامل این افراد بوده: استیو مارتین، وودی آلن، داستین هافمن، وارن بیتی، آلن آدا، آلبرت بروکس، بیل موری، تام هنکس و سم شپارد.

این درحالی است کوبریک در نهایت از تام کروز استفاده کرد که هیچ حالت کمدی در چهره اش ندارد.

میکیکس  این فهرست بازیگران را در دفترچه یادداشت کوبریک متعلق به دهه ۸۰ سالها پیش از آنکه کوبریک این پروژه را توسعه دهد، پیدا کرده است.

این نویسنده اضافه می کند که کوبریک در اوایل دهه هفتاد نیز به چینش گروه بازیگران فیلم «چشمان کاملا بسته» فکر می کرده است.

«چشمان کاملا بسته» در سال ۱۹۹۹ پس از مرگ استنلی کوبریک در ماه جولای اکران شد و توانست فروش نسبتا خوب ۵۵ میلیون دلار در آمریکا را بدست بیاورد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است