امروز ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۲

آشنایی با ضرب المثل‌های فارسی در «روز خوش»

برنامه «روز خوش» سه شنبه 21مرداد ماه با مخاطبان شبکه جام جم را با ضرب المثل های ایرانی و فارسی آشنا می کند.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی برنامه «روز خوش»، حمیدرضا امیرافضلی شاعر و نویسنده سه شنبه ۲۱ مرداد ماه با موضوع ضرب المثل‌های فارسی مهمان برنامه «روز خوش» خواهد بود.

«چنین است رسم سرای درشت …» یکی از ضرب المثل‌های قدیمی فارسی است که در این برنامه درباره این ضرب المثل و ریشه و مصرع تکمیلی آن گفتگو می‌شود.

همچنین در این برنامه، دکترعلیرضا زمانی کارشناس خلاقیت و ایده پردازی به موضوع استراتژی ارتباط های بی ربط برای ایده‌پردازی می‌پردازد.

در ادامه نسا جمالی، کارشناس ارشد پژوهش، پرورش خلاقیت در کودکان با ابزار هنر را بررسی می‌کند و آیتم «خوش قلم» نیز کتاب در«آسمان جان» اثر، شاهنامه پژوه برجسته، میرجلال الدین کزازی که به بیان دیدگاه‌های خود در مورد شاهنامه و فردوسی پرداخته است را معرفی می‌کند.

برنامه «روز خوش» با نگاه به زندگی از منظر سبک زندگی ایرانی-اسلامی با اجرای محمدامین نبی اللهی و مریم ماهور تلاش می‌کند صبحگاه ایرانی-اسلامی را به نمایش بگذارد. علاوه بر این، در این برنامه اطلاعات، اخبارو رویدادهای امیدبخش به ویژه نمایش پیشرفت‌های غرورانگیز ایرانیان توسط مهدی آقابیگی به سمع و نظر مخاطبان می‎رسد.

مجله صبحگاهی «روز خوش» از دوشنبه تا جمعه ساعت ۹ صبح به وقت تهران به تهیه کنندگی حسین علیاری از شبکه جهانی جام‌جم پخش می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است