امروز ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۴

«آوای ابریشم» در تالار رودکی پیچید

امیر اثنی‌عشری خواننده موسیقی ایرانی و گروه «آوای ابریشم» در دومین شب کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی روس صحنه تالار رودکی اجرا کردند.

به گزارش صبا به نقل از انجمن موسیقی ایران، در دومین شب از اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی، جمعه ۱۷ مردادماه، گروه «آوای ابریشم» در تالار رودکی اجرا کرد.

امیر اثنی‌عشری خواننده موسیقی ایرانی و عضو گروه «آوای ابریشم»، کنسرت آنلاین را با خواندن تصنیف «خاطر نازک به برگ گل نیازارم تو را» آغاز کرد و پس از آن آواز «حالم رو خراب کرده» را خواند.

«این‌چنین که از صوت مطرب بزم عیشم پرصداست» قطعه بعدی بود که گروه آوای ابریشم اجرا کرد و در ادامه آواز «خم ابرو و مژگونت مرا کشت» و «گفتم غم تو را دارم» توسط اثنی‌عشری اجرا شد.

از ویژگی‌های این اجرا بخش پررنگ «ساز و آواز» بود، چرا که این روزها به دلیل حجم ساخت موسیقی‌های مصرفی، ما شاهد کمرنگ شدن این فرم از موسیقی در رپرتوار موسیقی ایرانی هستیم.

در این کنسرت، عماد حنیفه و محسن فروغی نوازندگان تار، حمیدرضا برزویی نوازنده سنتور، پویان گرامی نوازنده تمبک گروه «آوای ابریشم» را تشکیل می‌دادند.

اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی از ۱۶ تا ۲۰ مردادماه با حمایت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی هر شب ساعت ۲۱ در تلویزیون تعاملی تیوا به‌صورت رایگان پخش می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است