امروز ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۰

انتشار مجموعه داستان «یالچین آبی» از نویسنده ترک

مجموعه جدیدی از داستان‌های «تولگا گوموشای» نویسنده محبوب ترک با ترجمه پونه شاهی در ایران منتشر شد.

به گزارش صبا، مجموعه داستان جدیدی از داستان‌های تولگا گوموشای با نام «یالچین آبی» نویسنده ترک با ترجمه پونه شاهی در ایران و در انتشارات آرادمان منتشر شد.

این مجموعه شامل داستان‌های این نویسنده ترکیه‌ای را با این عنوان‌ها در بر گرفته است: یالچین آبی، اسب آهنی، ننه دریا‌، انتقام، پرنده آبی، بساط، بازگشت به خانه، اتاق تاریک، ناز کشیدن، پری دریایی، گل‌فروش، احمد، چهار تا دوست، یوسف فیلسوف و زیر شیروانی.

تولگا گوموشای، نویسنده معاصر استانبول، سال ۲۰۰۱ نخستین رمان خود را با نام «۶ سال کامل در پانسیون» منتشر کرد. از گوموشای ۱۰ اثر تاکنون چاپ شده است. در سال ۲۰۱۵ مستند «در شهر هیچ کس با تولگا گوموشای» از این نویسنده به نمایش درآمد.

در سال ۲۰۱۶ تولگا گوموشای برای عکس‌هایی که خودش می‌گرفت، پروژه نوشتن داستان‌های کوتاه را راه انداخت و در سایتی در معرض دید عموم گذاشت.

این داستان‌ها اکنون با عنوان «یالچین آبی»، با ترجمه فارسی پونه شاهی و توسط انتشارات آرادمان در ۱۱۲ صفحه با طرح جلدی از موژان محقق انتشار یافته است.

از پونه شاهی به‌طور همزمان و توسط همین ناشر، مجموعه داستانی نیز با نام «جزیره‌ای به‌نام زن»، شامل داستان‌هایی با عنوان‌های جزیره‌ای به‌نام زن، مرد تعمیرکار، ماجرای خیابان سی‌و‌نهم، ساموئل، معبدی در مسیر باد، سوت قطار، حسرت، آقای موهیتو خانم کاپوچینو، اینجا مثل خانه نیست، شبی که کتاب شبح اپرا را می‌خواندم اتفاق افتاد، مردی که سر نداشت، صاحبخانه‌ای که مستاجرش را بلعید، دیدگاه مادرم وسط سیب‌زمینی رنده‌شده در مورد نظم نوین اقتصادی، باور نمی‌کنید نه؟ شاید شما هم گرفتارش شده باشید، برای پیدا کردن ما محتویات معده نهنگ‌ها و کوسه‌های شکارشده را چک کنید، سفر با زن موفرفری چاق قد بلند، دنیا روی شاخ گاو می‌چرخد، تسخیر، تو بگو گنجشک‌ها هم عاشق می‌شوند؟ و دره پرستوها منتشر شده است.

مجموعه «جزیره‌ای به‌نام زن» را نیز انتشارات آرادمان در ۱۲۵ صفحه و با طرح جلدی از مرتضی فرج‌آبادی منتشر کرده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است