امروز ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۵۵

«سمت قبله» شما را به تهران قدیم می‌برد/ تدارک مسابقه مردمی

تهیه کننده برنامه رادیویی «سمت قبله» که به مناسبت ماه رمضان از رادیو نمایش پخش می شود، توضیحاتی درباره موضوع برنامه و بخش های مختلف آن ارایه داد.

رادیو نمایش با «سمت قبله» به استقبال ماه رمضان رفت/ بخش های متنوع همراه با مسابقه

رویا ولی زاده تهیه کننده برنامه رادیویی «سمت قبله» که از رادیو نمایش پخش می شود در گفتگو با خبرنگار صبا گفت: برنامه «سمت قبله» از روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه به مناسبت ماه رمضان روی آنتن رفته که این برنامه دارای بخش های مختلفی با تاکید بر رویکرد نمایشی است ولی سعی کرده ایم که از قالب های رادیویی فاصله نگیریم.
وی ادامه داد: آیین های نمایشی در شهرهای مختلف با تاکید بر نکات نمایشی آنها یکی از بخش های برنامه است و مصطفی خلعتبری که در زمینه مردم شناسی تخصص دارد درباره آن توضیح  می دهد. در بخش دیگر گزارش های تهیه شده به تناسب موضوع برنامه در آن روز برای شنوندگان خوانده می شود.
ولی زاده با اشاره به اینکه «سمت قبله» ویژه‌برنامه ماه رمضان رادیو نمایش است، بیان کرد: حجت الاسلام محمود عینی، حجت الاسلام علی صادقی و افراد دیگری به عنوان مهمان در برنامه حضور می یابند.
وی درباره دیگر بخش های «سمت قبله» توضیح داد: در بخش سینمایی مصطفی محمودی درباره ۱۰ فیلم انتخاب شده ایرانی در حوزه مذهبی و دینی توضیحاتی ارایه می دهد و قسمتی از صدای فیلم نیز پخش می شود. در بخش تئاتر علی جعفری درباره ۱۰ نمونه تئاتر ایرانی انتخاب شده با محوریت مذهبی و دینی توضیح می دهد. در بخش دیگر کوروش زارعی درباره گروه های مختلف تئاتر مسجد صحبت می کند.
تهیه کننده برنامه «سمت قبله» افزود: «تهران قدیم» عنوان بخش دیگر برنامه است که آداب و رسوم مردم در زمان قدیم را روایت می کند. همچنین در یکی دیگر از بخش ها خاطراتی از زبان مردم روایت می شود که می تواند خاطرات یک سرآشپز، سرباز و یا فردی که به جبهه و جنگ رفته است، باشد. در پایان برنامه بخش اذانگاهی به صورت ویژه تدارک دیده شده است.
ولی زاده در پایان در پاسخ به این پرسش که برای جذب مخاطب چه کارهایی انجام می شود، گفت: از شب اول ماه رمضان مسابقه ای را با مطرح کردن سوالاتی همراه با جایزه ترتیب داده ایم و جایزه آن محصولات فرهنگی است که خود شبکه تهیه می کند.
برنامه زنده رادیویی «سمت قبله» به تهیه کنندگی رویا ولی زاده، نویسندگی آسیه همتی، گویندگی مجید عسگری، گزارشگری مائده علاقه مند و مسئول هماهنگی لیلا علاقه مند هر روز ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۰۰ از رادیو نمایش پخش می شود.

سپیده شریعت رضوی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است