«او هم‌نشین فرشته‌ها بود» بازنشر شد/ داستان هایی درباره شیطان

«او هم‌نشین فرشته‌ها بود» بازنشر شد

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مجموعه «کتاب اندیشه» در ۱۱ عنوان به موضوع‌های گوناگون پرداخته است. این اثر نیز با الهام از قصه‌های قرآني حرف‌های تازه‌اي براي مخاطبان نوجوان دارد.
«شیطان» موضوعی است که در کتاب «او همنشین فرشته‌ها بود» به آن پرداخته شده است. داستان‌های شیطان در قرآن در قالب اثری داستانی با عنوان «او هم‌نشین فرشته‌ها بود» به نوجوانان کمک می‌کند تا با مبحث «خداشناسي» آشنا شوند.
«تسليم نشد»، «فريب‌كاري كرد»، «دار و دسته به راه انداخت»، «و شايسته مجازات شد» و «عذر نخواست» سرفصل‌های این کتاب‌اند که حکایت‌گونه و داستانی روایت شده است.
در معرفی این کتاب آمده است: «در میدان زندگی می‌دویم تا زودتر برسیم، در حالی که گاهی نمی‌دانیم در چه راهی گام گذاشته و به سوی کدام مقصد می‌رویم. کتاب حاضر از مجموعه «کتاب اندیشه» در موضوع خداشناسی تلاشی است هم برای ایجاد انگیزه‌ تفکر در جهت خودشناسی و هم خداشناسی، و نیز توضیح چگونگی حرکت شایسته انسان به سوی خدا.»
«کتاب اندیشه» بهانه‌ای است برای فکر کردن و فهمیدن؛ برای «راه» و شناختن «مقصد». این مجموعه مباحث دینی را به زبانی ساده و روان بیان می‌کند تا زمینه‌ای برای عمیق‌تر شدن بینش نوجوانان فراهم آید.»
در بخشی از این کتاب نیز می‌خوانیم: «آدم و حوا، دست در دست يكديگر، از زير شاخه‌های درختان عبور مي‌كردند، ميوه‌ای رنگارنگ و شيرين مي‌خوردند، كنار جويبارها مي‌نشستند و از آواز پرندگان لذت مي‌بردند. در بهشت همه چيز براي آن دو فراهم بود. نه گرسنگي را احساس مي‌كردند و نه از گرما آزار مي‌ديدند. شيطان مي‌ديد كه آن‌ها در آسايش به سر مي‌برند و براي نعمت‌هايی كه دارند، شكرگزارند. از ديدن آن‌ها به خشم مي‌آمد و به آن‌ها حسادت مي‌ورزيد. آن‌ها را مسبب بدبختي خود مي‌دانست. در وجودش غوغايی به پا بود. آرام نمي‌شد تا آدم و حوا را از چشم خدا بيندازد. او براي اين كار قسم خورده بود و آرزو داشت به سوگندش عمل كند.»

این کتاب در چاپ پنجم با شمارگان 5 هزار نسخه و قیمت ۵‌ هزار تومان از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شده است. پیش‌تر نیز 20 هزار نسخه از این کتاب به چاپ رسیده بود.