امروز ۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۵
تهیه‌کننده برنامه های «یک روز خط خطی» و «شب نشینی با صبا» که از رادیو صبا پخش می شود درباره موضوع برنامه ها و ویژگی هایشان سخن گفت.

«یک روز خط خطی» مکثی روی رفتارهایمان در جامعه است/ شب‌نشینی در رادیو صبا

«یک روز خط خطی» یک مکث نسبت به رفتار های خودمان در جامعه است

رضا عزتی تهیه کننده برنامه رادیویی «یک روز خط خطی» در گفتگو با خبرنگار صبا درباره موضوع برنامه گفت: بیان ناهنجاری های اجتماعی در قالب طنز از اهداف برنامه تولیدی «یک روز خط خطی» است و در واقع لحظه ای مکث، نسبت به رفتارهای اجتماعی خودمان است.
وی درباره بخش های مختلف برنامه توضیح داد: آیتم های جذابِ برگرفته از نام برنامه طراحی شده است مثلا «خط ویژه» یک بخش نمایشی است که بین یک راننده و مسافر رخ می دهد و یا دو راننده درباره موضوع مطرح شده در برنامه گفتگو می کنند. همچنین «هفت خط» قصد دارد رفتارهای ناخوشایند یک فرد به اصطلاح زرنگ را در قالب نمایش نشان دهد.
عزتی ادامه داد: «خط خاطره» عنوان بخش دیگری است که یادی می کند از کسانی که روزی روی خط بودند و الان در بین ما نیستند. «نیش خط» نام یکی دیگر از بخش ها است که کودکی با زبان کودکانه اما نیشدار انشایی را براساس موضوع برنامه در کلاس می خواند.
به گفته وی، «یک روز خط خطی» قصد دارد به رفتارهای غلطی که در جامعه هست و نباید باشد یا بهتر است که نباشد، تلنگر بزند.
تهیه کننده برنامه «یک روز خط خطی» درباره دیگر برنامه خود توضیح داد: «شب نشینی با صبا» با موضوع های شبانه در واقع یک دورهمی باصفا، صمیمی و خودمانی است که به صورت زنده از رادیو صبا پخش می شود. با توجه به موضوع برنامه سعی بر آن است که مهمانانی از مشاغل مختلف همچون بازیگری، خوانندگی، شاعری، نویسندگی، فوتبال دعوت شوند.
وی در پایان درباره بخش های مختلف «شب نشینی با صبا» عنوان کرد: آیتم های نمایشی طراحی شده برگرفته از نام برنامه با عنوان های گپ شب، شباویز، شب چره، شب بین، قصه شب، شبگو و شبگرد داریم که بر اساس موضوع برنامه دو سوال مطرح می شود و شنوندگان به صورت پیامک و یا تماس تلفنی پاسخ می دهند.
«یک روز خط خطی» یک مکث نسبت به رفتار های خودمان در جامعه است

برنامه
«یک روز خط خطی» به تهیه کنندگی رضا عزتی، نویسندگی فاطمه اعتمادی و اجرای
یزدان فتوحی روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۳:۳۰ به مدت نیم ساعت روی موج اف
ام ردیف ۱۰۵,۵ مگاهرتز از رادیو صبا پخش می شود. مهبد قناعت پیشه، یزدان فتوحی و آتیه گرجی از بازیگران برنامه «یک روز خط خطی» هستند.

برنامه زنده «شب نشینی با صبا» روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۲۱ تا ۲۳ به تهیه کنندگی رضا عزتی، نویسندگی حامد کریمی و علی اسفندیاری و با اجرای امیر زنده دلان، پیمان قریب پناه و مهبد قناعت پیشه روی موج اف ام ردیف ۱۰۵,۵ مگاهرتز از رادیو صبا پخش می شود.

سپیده شریعت رضوی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است