امروز ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۹

پخش سریال طنز «سرزمین پیرمردها» از دو شبکه رادیویی

مجموعه 6 قسمتی طنز«سرزمین پیرمردها» از آنتن دو شبکه رادیویی نمایش و تهران پخش می شود.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، «سرزمین پیرمردها» به سفارش رادیو تهران در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده که همزمان از رادیو نمایش نیز پخش می شود.

داستان این سریال طنز رادیویی که مریم تاجیک آن را نوشته است درباره چند پیرمرد بازنشسته است که سال های پایانی عمرشان را می گذرانند تا اینکه یکی از آنها به اسم ماشاالله با مشورت چند همسن و دوستانش تصمیم می گیرد آشپزخانه ای باز کند و این انگیزه باعث می شود دوستان دیگرنیز به وجد بیایند و به او کمک کنند که در این حین خرابکاری های طنز آمیزی به وجود می آید.

نازنین مهیمنی کارگردان این سریال رادیویی گفت: تحلیل شخصیت ها، هدایت ریتم بازی ها در نمایش مخصوصا در این کار از مهمترین کارهایی بود که به عنوان کارگردان باید انجام می دادم.

وی افزود: طبیعی است صحنه هایی که تماما افراد سالمند آن را به جلو می برند به مرور شنونده را دچار بی حوصلگی می کند اما تلاش کردم با تغییرات به جا و به موقع حس ها و صداها و آکسانهای درست روی واژه ها سمفونی شنیدنی ایجاد کنم تا مورد توجه شنوندگان رادیو قرار بگیرد.

این کارگردان در پایان تاکید کرد: البته سالمندان بازیگر این کار همه از پیشکسوتان عرصه بازیگری هستند و درواقع این توانایی را دارند که هم در این نقش ها هنرنمایی کنند و هم در نقش هایی با سن پایینتر و این نکته را اضافه کنم انتخاب بازیگر در این کار اهمیت فوق العاده ای داشت، چون بازیگران مسنی که  بتوانند ۶ قسمت رل اصلی ایفا کنند انگشت شمارند و من در این کار ۵ پرسوناژ مسن داشتم که باید راکورد صدایشان را حفظ می کردند و انصافا همگی با تلاش بسیار به این مهم نائل شدند و تا پایان شخصیت هایی باورپذیر ارائه دادند که از تک تک آنها صمیمانه سپاسگزارم.

مجموعه ۶ قسمتی طنز «سرزمین پیرمردها» به نویسندگی مریم تاجیک، کارگردانی نازنین مهیمنی، تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، افکتوری نرگس موسی پور، گویندگی مهدی طهماسبی، صدابرداری حیدر صفدری و با هنرمندی رامین پورایمان، مجیدحمزه، عبدالعلی کمالی، محمد پورحسن، باقر کریمپور، شمسی صادقی، امیر زنده دلان، مونا صفی، مروارید کریمپور و شیما جانقربان از روز یکشنبه نوزدهم مرداد ماه ساعت ۲۲:۳۰ از رادیو تهران پخش می شود و همزمان ساعت ۱:۰۰ بامداد روی آنتن رادیو نمایش می رود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


  جدول فروش فیلم ها

  عنوان
  فروش (تومان)
  • خط باریک قرمز
   89,047,55
  • بازگشت کوتاه
   43,905,20
  • منگی
   27,696,90
  • تا ابد
   703,153,55
  • یلدا
   250,332,19
  • بی حسی موضعی
   532,165,25
  • قتل عمد
   98,569,79
  • پرو
   41,665,25
  • دریا موج کاکا
   30,220,25