امروز ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۵
معرفی کتاب؛

چگونه، کجا و چرا خانم جولیا ناپدید شده است؟

کتاب «پنجشنبه‌های خانم جولیا» نوشته پیه‌رو کیارا و با ترجمه م. طاهرنوکنده از سوی نشر نو روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار ادبیات خبرگزاری صبا، کتاب «پنجشنبه‌های خانم جولیا» نوشته پیه‌رو کیارا و با ترجمه م. طاهرنوکنده در نوبت چاپ اول از سوی نشر نو منتشر شده است.

چگونه، کجا و چرا خانم جولیا ناپدید شده است؟ گریزهای جنجال‌انگیز او، به مدت سه سال، در هفته‌نامه‌ها بر سر زبان‌هاست. در واقعیت امر، وضعیت، خود را غم‌انگیز بر ما عیان می‌کند: زن گم شده است و پلیس کورمال در تاریکی به‌پیش می‌رود.

این رمان جنایی موردی نامعمول را، به شیوه‌ ایتالیایی، در برابر خواننده می‌نهد: پیه‌رو کیارا رویدادها و بازجویی‌ها را به روشی بنیادی مستقیم عرضه می‌کند، خباثت تلطیف شده‌ای را در قضاوت از راه سرمایه‌داری شهرستانی بازسازی می‌کند با ظرفیتی استثنایی در ایجاد موقعیت‌های خاصی در دنیای قضایی ما.

«پنجشنبه‌های خانم جولیا» بازنمایی توفیق آفرینشی‌ست حسرت‌انگیز و مهارتی اصیل در کلاف پیچیده‌ پلیسی.

در یادداشت‌های ناشر ایتالیایی می‌خوانیم: «داستان «پنجشنبه‌های خانم جولیا»، به همین صورت که در این‌جا انتشار می‌یابد، چیز دیگری نیست مگر پیش‌نویس فیلمنامه اصلی تلویزیونی‌اش، ساخته رادیو تلویزیون ایتالیا، به همین نام و پخش آن در پنج قسمت در ماه آپریل ۱۹۷۰٫

روند داستان، نوشته شده برای کاربرد متناسب تلویزیونی، به اجبار در چارچوب قالب خاصی استو چنین می‌نماید که قسمت عمده آن خالی از عناصر سبکی است که اساس ویژگی‌های آثار پیه‌رو کیاراست. اما طرح بنیادی داستان و چفت و بست زنجیره دراماتیکش رمانی از آن به دست می‌دهد واقعی که «ایجاز» آن چیزی از ارزش طرح روایی‌اش نمی‌کاهد. تفاوت متن حاضر با اجرای تلویزیونی حسن دیگری است برای انتشار آن که به ترمیم ویژگی و فرجام اصلی داستان می‌انجامد.»

کتاب «پنجشنبه‌های خانم جولیا» نوشته پیه‌رو کیارا و با ترجمه م. طاهرنوکنده در نوبت چاپ اول در ۱۵۲ صفحه با قیمت ۲۴ هزار تومان از سوی نشر نو روانه بازار کتاب شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است