امروز ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۱
مدیر گالری دنا در گفتگو با صبا:

حراج آنلاین «دنا» را ادامه خواهیم داد/ ۲۰ درصد تخفیف روی آثار

فرانک احمدزاده درباره حراج مردادماه گالری دنا و آثار آن توضیح داد.

فرانک احمدزاده مدیر گالری دنا در گفتگو با خبرنگار هنرهای تجسمی صبا درباره تعداد آثار به فروش گذاشته شده در حراج مردادماه گالری دنا عنوان کرد: در این حراج ۱۲ اثر به نمایش گذاشته شده است که تقریبا یک اثر از هر هنرمند که کارها را برای ما فرستاده‌ است توسط شورای انتخاب برگزیده می‌شود تا برای فروش گذاشته شود. همچنین از تمام مدیاها مانند مجسمه، عکس، نقاشی و… در این حراج برای فروش قرار می‌گیرند.

وی درباره وضعیت استقبال از این حراج و میزان فروش آثار بیان کرد: شرایط الان خوب نیست و فروش سخت است ولی برای ما وضعیت نسبتا خوب بوده است. مشخصا آثاری که برای استادان و پیشکسوتان است با وجود قیمت بالا نسبت به دیگر آثار استقبال خوبی از آن‌ها می‌شود.

احمدزاده درباره آنلاین بودن این حراج و نحوه خرید آثار توضیح داد: تمام تلاش ما بر آنلاین بود این حراج بوده است اما اگر خریداری بخواهد که اثر را از نزدیک بررسی کند، می‌تواند با هماهنگی به گالری مراجعه کرده و اثر را از نزدیک ببیند و سپس آن را خریداری کند.

وی افزود: همچنین برگزاری این حراج به شکل آنلاین مربوط به کرونا نمی‌شد بلکه ما قبل از این شرایط هم برنامه‌ریزی‌هایی برای فروش مجازی در کنار فعالیت حضوری گالری داشتیم تا هر ماه به صورت ثابت با تعداد محدودی از آثار این حراج را برگزار کنیم؛ در نتیجه ما به برگزاری حراج غیرحضوری در کنار فعالیت حضوری ادامه خواهیم داد.

مدیر گالری دنا درباره تاثیر شیوع ویروس کرونا بر قیمت فروش آثار توضیح داد: ما در قیمت‌گذاری‌ها تلاش می‌کنیم تا ارزش و قیمت اصل خود اثر را روی آن بگذاریم و به نحوی نباشد که به دلیل شرایط به وجود آمده کرونایی قیمت‌ها را پایین‌تر بیاوریم اما تخفیف‌هایی با هماهنگی خود هنرمند روی آثار انجام می‌شود که حدود ۲۰ درصد است که در کنار اصل قیمت خود اثر نوشته می‌شود البته بعضی از هنرمندان هستند که تخفیف بیشتری نیز می‌دهند.

احمدزاده در پایان درباره زمان حراج مردادماه اظهار کرد: ما هر ماه حراج خود را داریم که کاتالوگ کارها روی سایت برای خربداران قرار می‌گیرد و در صفحه اینستاگرام گالری دنا نیز عکس اثر با مشخصات آن گذاشته می‌شود و از زمانی که این آثار روی سایت قرار می‌گیرند تا زمان فروش هر ۱۲ اثر فرصت وجود دارد که اغلب بین ۱ هفته تا ۱۰ روز فروش به پایان می‌رسد.

آثار هنرمندانی چون کورش ادیم، فرید بیان، یحیی دهقانپور، یاسمن رسولی، هاجر رهگذر، ترانه صادقیان، نجوا عرفانی، صمد قربان زاده، سمانه گروسی، کیومرث کیاست، رحیم مولاییان، علی ندایی در این نمایشگاه به فروش می‌رسد.

حراج مردادماه گالری دنا از چهارشنبه ۱۵ مردادماه آغاز شده است.

سبا جهانگیری

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است