امروز ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶

یک سانس اکران ویژه «جزیره رنگین» به یاد خسرو سینایی در هنروتجربه

موسسه هنروتجربه برای گرامیداشت یاد و خاطره خسرو سینایی، فیلم «جزیره رنگین» آخرین ساخته او را اکران مجدد می‌کند.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی هنر و تجربه، موسسه هنروتجربه به منظور پاسداشت نام و یاد خسرو سینایی سینماگر و هنرمند پیشکسوت سینمای ایران آخرین ساخته این کارگردان «جزیره رنگین» را که سال ۱۳۹۳ در سینماهای هنروتجربه به نمایش در آمد، اکران مجدد می‌کند.

این فیلم یکشنبه ۱۹ مرداد ساعت ۲۰ در سینما فرهنگ به نمایش درمی‌آید و بار دیگر فرصتی برای تماشای این اثر روی پرده سینما فراهم می‌شود.

داستان فیلم «جزیره رنگین» اقتباسی آزاد است از فعالیت احمد نادعلیان در جزیره هرمز. او که یک  هنرمند محیطی است چند سال پیش به آن جزیره رفت، بیغوله‌ای ویران را خرید و آن را به موزه‌ای برای نمایش آثار هنری بومی مردم جزیره تبدیل کرد. علاوه بر این طی کارگاهی به اهالی علاقه‌مند جزیره آموخت که چگونه می‌توانند با بهره‌گیری از خاک‌های رنگارنگ جزیره نقاشی کنند و آثار خود را برای فروش به گردشگران ایرانی و خارجی ارائه دهند.

در این فیلم مهدی احمدی، طیبه دهقان منشادی، نرگس هرمزی، مصطفی شب تاری، عبدالرسول دریا پیما، محمد سلامتی ایفای نقش کرده‌اند.

خسرو سینایی پیش از این در مراسم رونمایی «جزیره رنگین»، این اثر را یکی از شادترین فیلم‌هایی توصیف کرده بود که در طول ۴۸ سال فیلمسازی خود ساخته است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است