امروز ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۵۰
در نمایشگاه «قهرمانان، دلاوران، نام‌آوران»

بدن‌های دفرمه‌ سوژه نقاشی شد/ تقلیدهایی که اغراق‌آمیز است

نمایشگاهی از آثار نوگل مظلومی با عنوان «قهرمانان، دلاوران، نام‌آوران» در گالری پروژه های آران برپاست که هنرمند در این آثار به موضوع بدن قهرمان توجه نشان داده است.

نمایشی از بدن های دفرمه در نمایشگاه «قهرمانان...»/الگوبرداری هایی که اغراق آمیز استنوگل مظلومی هنرمند نقاش در گفتگو با خبرنگار صبا درباره موضوع آثارش در نمایشگاه «قهرمانان، دلاوران، نام‌آوران» بیان کرد: بدن موضوع بسیار جالب و جذابی برای من بوده است و در نمایشگاه قبلی در گالری آران نیز همین موضوع را کار کردم که به بدن رو به زوال اشاره داشت. توجه به موضوع بدن رو به زوال به دنبال بروز بیماری درخانواده ام رخ داد و این بار در دومین نمایشگاهم به موضوع بدن قهرمان پرداخته ام.

وی افزود: در سال های اخیر و پس از آشنایی بیشتر با کتاب های کمیک، موضوع بدن قهرمان  توجه ام را به خود جلب کرد و این بار در آثارم، بدن قهرمان را در مقابل بدن هایی قرار دادم که از بدن قهرمان اصلی الگوبرداری می کنند اما با اغراق در این الگوبرداری به صورت دفرمه درمی آیند مثل کسانی که عمل های زیبایی متعدد انجام می دهند و کسانی که کار زیبایی اندام کار می کنند.
این نقاش جوان یادآور شد: در این مجموعه آثار، دوست داشتم به بررسی این بدن ها بپردازم و آن ها را در رابطه با مفهوم قهرمان قرار بدهم که تعریف آنها از قهرمان چیست.
وی درباره استفاده از طراحی در آثارش بیان کرد: این مدیوم مورد علاقه من است و در بیان آثارم با آن راحت ترم زیرا طراحی امکان ارتباط بی‌واسطه ای را فراهم می کند که برای من خوشایند است.
مظلومی در پایان درباره استقبال از آثارش در دومین نمایشگاه اظهار کرد: خوشبختانه استقبال خوبی از آثارم صورت گرفته و تاکنون ۶ اثر در این نمایشگاه به فروش رسیده است.
نمایشی از بدن های دفرمه در نمایشگاه «قهرمانان...»/
آثار این هنرمند شامل چیدمان عکس، ویدیو و آثار طراحی از ۳ میلیون تومان تا ۱۷ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
نمایشگاه «قهرمانان، دلاوران، نام آوران» روز جمعه ۱۳ اردیبهشت ماه در گالری پروژه های آران برپا شده و تا جمعه ۱۷ خرداد پیش روی علاقه مندان است.
گالری پروژه های آران در خیابان نوفل لوشاتو، کوچه لولاگر، پلاک ۵ واقع شده است و علاقه مندان می توانند تا ۱۷ خردادماه از این نمایشگاه دیدن کنند.
فاطمه حامدی‌خواه

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است