امروز ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۲
منیژه آرمین در گفتگو با صبا:

«کسوف» تا پایان تابستان تمام می‌شود/ ۱۰۰ سال تاریخ در چهار جلد رمان

منیژه آرمین از نگارش رمان «کسوف» به عنوان آخرین جلد از یک مجموعه چهار جلدی رمان های تاریخ معاصر ایران خبر داد که تا پایان تابستان 98 آماده انتشار می شود.

«کسوف» تا پایان تابستان تمام می‌شود/ 100 سال تاریخ در چهار جلد رمانمنیژه آرمین نویسنده و مجسمه ساز در گفتگو با خبرنگار صبا درباره کتاب های تازه اش گفت: تازه ترین کتاب من با عنوان «شخصیت شناسی در مثنوی و کمدی الهی» که کار مشترکی با خانم دکتر اعظم سازور بود در سال گذشته از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شد.

به گفته وی، این کتاب نگاهی نو به دو شاعر ایرانی و غربی دارد که به نوعی آشتی میان فرهنگ ها و ریشه یابی شخصیت های آنها فارغ از مذهب و فرهنگ است.
وی با بیان این که پژوهش این کتاب حدود چهار سال به طول انجامیده است، افزود: پایان نامه دوران کارشناسی ارشد من نیز درباره مثنوی مولانا بود که به نگاه اجتماعی مولوی پرداخته بودم و برای این کتاب نیز از این پایان نامه برداشت هایی داشتم.
این هنرمند مجسمه ساز همچنین از رمانی که در دست نگارش دارد، خبر داد و بیان کرد: در حال نوشتن رمانی با عنوان «کسوف» هستم که در ادامه سه رمان قبلی من با عناوین «شب و قلندر»، «شب آویز» و «۱۶ سال» است.
این نویسنده در توضیح این مجموعه آثار اظهار کرد: تاکنون سه جلد رمان از مجموعه چهار جلدی رمان هایی با موضوع صد سال تاریخ معاصر ایران از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده که رمان «کسوف» آخرین جلد از این مجموعه چهارجلدی است.

آرمین درباره زمان پایان نگارش این رمان گفت: طبق برنامه ریزی که دارم، باید تا پایان تابستان نگارش آن را به اتمام برسانم و قرار است از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ برسد.

نویسنده رمان «شب و قلندر» در پایان درباره ارتباط میان این رمان های چهارجلدی توضیح داد: هر کتاب رمان اگر چه مستقل از دیگر کتاب های این مجموعه است اما در مجموع هر چهار جلد با هم در ارتباط هستند به طوری که اولین کتاب از اواخر دوره قاجاریه آغاز شده و تا سال ۱۳۳۲ ادامه دارد.

فاطمه حامدی‌خواه

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است