امروز ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۵

انتصاب خادم‌حسینی به عنوان نایب رییس شورای نظارت بر اسباب‌بازی‌ها

رییس هیات مدیره و مدیرعامل کانون با صدور حکمی سیدحسین خادم حسینی را به عنوان نائب رییس شورای نظارت بر طراحی، ساخت و توزیع اسباب بازی منصوب کرد.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، فاضل نظری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با صدور حکمی سیدحسین خادم حسینی را به عنوان نائب رییس شورای نظارت بر طراحی، ساخت و توزیع اسباب بازی منصوب کرد. نظری در این حکم در چند محور بر ضرورت تقویت و فرآیندسازی به‌منظور ایفای بهتر نقش کنترلی و نظارتی شورا و بازنگری در فرآیندهای تحقق آن، حمایت ویژه از طراحی، تولید و توزیع هدف‌مند اسباب‌بازی‌های ملی در کشور به ‌ویژه در سال جهش تولید، توجه ویژه به نظارت ظابطه‌مند بر اصول و ارزش‌های فرهنگ ایرانی اسلامی در ارتباط با این صنعت، تشکیل و تقویت شوراهای تخصصی قانونی و اثرگذاری بر هماهنگی منطقی بین شاخص‌های نظارت در این شورا با ملاک‌های صدور مجوز و انتشار محصولات جانبی فرهنگی (همچون انیمیشن‌های غیر ایرانی) در دیگر نهادهای فرهنگی تاکید کرده است.

مدیرعامل کانون در این حکم از خادم‌حسینی خواسته است برای تحقق و توسعه زیر ساخت‌های اداری، حقوقی و قانونی پیش‌بینی شده برای این شورا از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز تلاش کند.

فاضل نظری در حکم خادم‌حسینی اظهار امیدواری کرده است که از رهگذر تلاش عالمانه با ملاحظه سیاست‌های کلان فرهنگی کشور و همکاری با مسئولان ذی ربط در مسیر هم‌افزایی و تحقق اهداف این شورا قدم‌های موثری برداشته شود.

سیدحسین خادم حسینی پیش از این به عنوان مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی کانون مشغول به فعالیت بود.

اساس‌نامه شورای نظارت بر ساخت و واردات و صادرات اسباب بازی در سال ۱۳۷۶ به پیشنهاد کانون پرورش فکری در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور تصویب و در نهایت با تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۷۷ به مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ابلاغ شد.

دبیرخانه این شورا در کانون قرار دارد و هدف آن ساماندهی صنعت اسباب‌بازی از طریق حمایت، هدایت و نظارت بر طراحی، ساخت، واردات و توزیع اسباب‌بازی کودکان تعیین شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است