امروز ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۸

نمایش «کیارستمی و عصای گمشده» در جنوبی‌ترین شهر اروپا

فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمودرضا ثانی در هفتمین جشنواره بین‌المللی مستند لراپترا در کشور یونان به نمایش در می‌آید.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی فیلم، فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمودرضا ثانی و تهیه‌کنندگی بهروز نشان در هفتمین جشنواره بین‌المللی مستند لراپترا در کشور یونان به نمایش در می‌آید.

این فیلم در بخش رقابتی جشنواره بین المللی مستند لراپترا در کشور یونان حضور دارد که جنوبی ترین شهر اروپا است و به عنوان چهار راه فرهنگ‌ها و قاره‌ها شناخته می‌شود.

در این جشنواره نمایش مستندهایی که نشانگر سنت، فرهنگ، آداب و رسوم و سنت ها، فرهنگ عامه و تمدن صنعتی مدرن کشور مشترک با اروپا هستند؛ نمایش داده می شود. هدف از برپایی این رویداد سینمایی همگام شدن فیلمساز با تحولات فناورانه سینما است. همچنین ارتقاء کیفیت زندگی فرهنگی و معنوی در سطح محلی، ملی و بین المللی فیلمساز و نگاه به سینمای مستند از دیگر اهداف است.

مدت زمان فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» ۹۰ دقیقه است و نوع نگاه عباس کیارستمی به زندگی و سینما را روایت می‌کند. محمودرضا ثانی در مدت ۴ سال و در زمانی که کیارستمی کارگاه‌های آموزشی سینمایی خود را در اسپانیا و کلمبیا برگزار می‌کرد، تلاش کرده است بینش یک مؤلف، دیدگاه و جهان‌بینی این فیلمساز فقید را به تصویر بکشد.

محمودرضا ثانی پیش از ساخت مستند بلند «کیارستمی و عصای گمشده»، کتاب «عباس کیارستمی و درس‌هایی از سینما» را تألیف کرده که این کتاب به زبان‌های مختلف ترجمه و در ایران و آمریکا چاپ و توزیع ‌شده است.

فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده»، آخرین ساخته محمودرضا ثانی پیش از این در جشنواره‌های اوراسیا در روسیه، سالتو در اروگوئه، کوهستان سبز و تندیس طلایی در آمریکا روی پرده رفته و موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از جشنواره و تندیس طلایی نیز شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است