امروز ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۲

اعضای هیات انتخاب جشنواره «سلفی ۲۰» معرفی شدند

محمدرضا عرب، مرضیه ریاحی، مرتضی خان محمد، مریم بحرالعلومی و پویا نبی به عنوان اعضای هیات انتخاب نخستین جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» معرفی شدند.

به گزارش صبا محمدرضا عرب، مرضیه ریاحی، مرتضی خان محمد، مریم بحرالعلومی و پویا نبی مسئولیت انتخاب نخستین جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» را برعهده خواهند داشت.

محمدرضاعرب مستندساز، تهیه کننده و کارگردان سینما است. وی تاکنون ۳ فیلم سینمایی ، ۹ مجموعه مستند، ۷ فیلم مستند و کوتاه داستانی را کارگردانی کرده و تجربه ۶۰ حضور بین‌المللی و ۸۰ حضور ملی و کسب بیش از ۳۰ جایزه معتبر داخلی و خارجی را در کارنامه کاری خود دارد.

مرضیه ریاحی فیلمساز و سردبیر «پایگاه خبری فیلم کوتاه»، دارای مدرک کارشناسی سینما، عضو بنیاد توسعه سینمای آسیا و اقیانوسیه «نتپک» و عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران است. وی با فیلم کوتاه «کلاس رانندگی» واجد شرایط رقابت در بخش فیلم کوتاه آکادمی اسکار ۲۰۲۰ بود.

مرتضی خان محمد دارای مدرک کارشناسی سینما و مدیر فیلمبرداری سینما و فیلم های بلند داستانی و کوتاه بسیاری بوده است. وی سال گذشته نیز نامزد بهترین فیلمبرداری انجمن فیلم کوتاه ایران(ایسفا) برای فیلمبرداری «پاندای قرمز» شده بود.
مریم بحرالعلومی نویسنده و کارگردان، مجری طرح و پخش کننده جهانی فیلم کوتاه و فارغ التحصیل رشته سینما از دانشگاه استانبول است که پیش از این سیمرغ بهترین کارگردانی از جشنواره بین المللی فیلم فجر را از آن خود کرده است و عضو هیات انتخاب دو دوره از جشنواره فیلم های ایرانی تورنتو بوده است.

پویا نبی فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار، نویسنده و کارگردان سینما و سازنده فیلم های کوتاه «ماه عسل»، «سایلنت» و «خوابگردها» است. وی سابقه حضور در بیش از ۳۰ جشنواره ملی و بین المللی و کسب جوایز متعددی را در کارنامه کاری خود دارد.
جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» در اولین دوره برگزاری خود با موضوع کرونا و تاثیر آن بر شهر، جامعه، افراد و مناسبات، محیط زیست پاییز ۹۹ به صورت آنلاین برگزار می شود. این جشنواره شامل بخش های فیلم کوتاه داستانی، مستند، فیلم سلفی، فیلم با موضوع تقدیر از قهرمانان و شهدای سلامت، فیلم با موضوع ملی، بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و جایزه ویژه هیات داوران به «یک نگاه خلاق» می شود.

آخرین مهلت ارسال اثر به این رویداد سینمایی به دبیری مریم دوستی ۲۰ شهریور ماه اعلام شده است.

فراخوان و جزییات برگزاری در سایت جشنواره و سامانه هاشور به نشانی www.selfie20shortfilmfestival.com و http://hashure.com اعلام شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است