امروز ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۱

مستند «کاکتوس‌ها دیگر گل نمی‌دهند» در مراحل پایانی تدوین

مهدی شادی‌زاده از ساخت مستند جدید خود با عنوان «کاکتوس ها دیگر گل نمی‌دهند» خبر داد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی مستند، مهدی شادی زاده عکاس و کارگردان از ساخت مستند جدید خود خبر داد و درباره آن گفت: حدود یک سال پیش ساخت مستند جدیدم را شروع کردم که در ابتدا عنوان این مستند «درختان سوخته» بود ولی بعد تصمیم گرفتم اسم این مستند را تغییر دهم و عنوان «کاکتوس‌ها دیگر گل نمی‌دهند» را انتخاب کردم. من پیش از شروع کار یک سری راش تهیه کرده بودم که در یک روز برفی از تعدادی کارتن خواب گرفته شده بود.

وی افزود: پس از مدتی با سیمین بایرامی آشنا شدم و شعرهای او را خواندم و با یکدیگر تصمیم گرفتیم در این طرح با هم همکاری کنیم. زمانی که شعرهای سیمین بایرامی را خواندم طرحی به ذهنم رسید که سیمین بایرامی فیلمنامه این مستند را براساس این طرح نوشته است.

این عکاس با اشاره به اینکه پروانه ساخت این مستند را به سختی گرفته است، تاکید کرد: در این مستند از اشعار شاعران معاصر استفاده کردیم و قصد داشتیم این مستند بهانه‌ای باشد تا بیشتر به اشعار شاعران معاصر مانند فروغ فرخزاد، سیمین بهبهانی، شاملو و… که درباره عشق صحبت کرده‌اند توجه شود. یکی از مهم ترین اهداف این بود که چطور می‌توانیم اشعار را به مستند تبدیل کنیم زیرا دوست نداشتم مستند حالت شعاری داشته باشد.

این کارگردان خاطرنشان کرد: این مستند کمی دردآور است و زندگی افراد کارتن خواب را روایت می‌کند. خیلی از این کارتن خواب‌ها بعد از اینکه در عشق شکست خوردند زندگیشان دستخوش یک سری مشکلات می‌شود ولی سعی کردم این اتفاقات را به صورت دردهای جهانی نشان دهم.

شادی‌زاده در پایان گفت: مستند «کاکتوس ها دیگر گل نمی‌دهند» در مراحل نهایی تدوین قرار دارد که تدوین آن به عهده حنانه میرزایی است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است