امروز ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۲۰

جدیدترین فیلمنامه عباس صالح مدرسه‌ای منتشر شد/ روایت زندگی «حاج علی آقا»

جدیدترین کتاب عباس صالح مدرسه‌ای با عنوان «حاج علی آقا» توسط انتشارات نقش آذین منتشر شد. 
به گزارش خبرنگار ادبیات صبا، عباس صالح مدرسه‌ای که سابقه انتشار فیلمنامه هایش به سال ۱۳۶۹ باز می‌گردد، تاکنون آثار متنوعی را در ژانرهای مختلف ارائه کرده است. جدیدترین فیلمنامه سینمایی این نویسنده با عنوان «حاج علی آقا» در ۱۰۸ صفحه توسط انتشارات نقش آذین منتشر شد.
صالح مدرسه‌ای درباره قصه این فیلمنامه گفت: این فیلمنامه ایده‌ای کاملا بکر دارد. «حاج علی آقا» یک روحانی جوان و ناشر کتاب است. همسر او فتانه بیماری ژنتیکی دارد و به توصیه دکترها نمی‌تواند صاحب فرزند دیگری شود، زیرا احسان فرزندِ اولِ آن‌ها مبتلا به همان بیماریِ ژنتیکی مادر است. فتانه مهریه اش را به اجرا می‌گذارد تا حاج علی آقا را تحت فشار قرار دهد. در همین اثناء حاج علی آقا مجبور می شود از آقا موسی که از بستگان آن‌ها و مردی مُسن و لاابالی است نگهداری کند. در این میان، تناقض رفتار میان روحانیِ جوان و پیرمرد شرایط خاصی را به وجود می‌آورد و در نهایت، آقا موسی به کمک حاج علی آقا به عشق دیرینه‌اش می‌رسد.
صالح مدرسه‌ای درباره علت انتخاب عنوان «حاج علی آقا» برای این فیلمنامه عنوان کرد: علاقه خاصی به اسم علی دارم و در تعدادی از آثارم نیز از نام علی برای بعضی از شخصیت‌های داستانی استفاده کرده‌ام. به طور کلی به تکرار نام علی در فیلمنامه‌هایم علاقه‌مندم در واقع اگر در جای خود از نام علی بهره ببریم به فرهنگسازی صحیح نیز پرداخته‌ایم.
تالیفات منتشر شده دیگر این نویسنده عبارتند از «تابستان امسال»، «چکمه و تازیانه»، «دختر»، «تابستان ۵۷»، «جایی که هیچ کس نیست»، «زنگ تفریح»، «در آغوش مرگ»، «فوتبال، از عشق تا عشق»، «دانستنی‌های عاشورا»، «پیامبران سرزمین ما» و «آقای رئیس جمهور». همچنین وی ساخت بیش از هشتاد فیلم بلند و کوتاهِ داستانی و مستند را در کارنامه خود دارد.
انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است