امروز ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۸
مدیر گالری «اثر» به صبا گفت:

اعمال قوانین گمرکی برای آثار هنری مشکل‌ساز نیست/ دردسر کاغذبازی اداری

امید تهرانی مدیر گالری «اثر» بر این باور است که اعمال قوانین گمرکی و نیاز به تاییدیه وزارت ارشاد برای ورود و خروج آثار هنری، مسبوق به سابقه بوده و مشکلی ایجاد نمی کند.

اعمال قوانین گمرکی برای آثار هنری مشکل ساز نیست/ لزوم رعایت قوانین

امید تهرانی مدیر گالری « اثر» در گفتگو با خبرنگار صبا درباره اعمال قوانین گمرکی و نیاز به تاییدیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ورود و خروج آثار هنری بیان کرد: این قانون قبلاً هم وجود داشت، یعنی در دوران سازندگی و اوایل دوران اصلاحات این قوانین اجرا می شد ولی در دوره وزارت عطالله مهاجرانی این قانون برداشته شد.
وی یادآور شد: در دوران ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد نیز برای ورود و خروج آثار هنری، کارشناسی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گمرک حضور داشت که بر این روند نظارت می کرد و برای برگزاری نمایشگاه ها در گالری ها هم لازم بود که هر گالری تصاویر هر نمایشگاه را به منظور دریافت مجوز به وزارت ارشاد ارسال می کرد.
تهرانی با بیان این که اعمال این قانون مسبوق به سابقه بوده و تفاوتی ایجاد نشده است، بیان کرد: کسی که کارش را به درستی انجام دهد، با اعمال این قانون مشکلی برای او ایجاد نخواهد شد. من هم به تازگی آثاری را به خارج از ایران ارسال کرده ام و از این بابت با مشکل خاصی مواجه نشده ام، تنها دردسر آن کاغذبازی اداری است که باید انجام شود.
این مدیر گالری در پایان تصریح کرد: این ها قوانینی است که تصویب شده و باید به آن عمل شود.
فاطمه حامدی خواه

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است