امروز ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۵
با کسب جایزه امی؛

آلن منکن در دنیای هنر چهارتایی شد/ آهنگساز دیزنی در جمع برندگان «ایگات»

آلن منکن آهنگساز سرشناس با کسب جایزه امی به شانزدهمین شخصی که توانسته چهار جایزه با ارزش اسکار، تونی، امی و گرمی را بدست آورد، مبدل شد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از ورایتی، آلن منکن آلن منکن آهنگساز اسطوره ای برنده ۸ جایزه اسکار با دریافت جایزه امی در روز یکشنبه ۲۶ جولای به فهرست افرادی پیوست که پیش از این چهار جایزه بزرگ تلویزیون، موسیقی، سینما و تئاتر را که به ترتیب امی، گرمی، اسکار و تونی خوانده می شود، بدست آورده اند. این چهار جایزه به طور اختصار «ایگات/EGOT» خوانده می شود.

منکن روز یکشنبه ۲۶ جولای این جایزه را برای ساخت ترانه «چشم به راه بالها» از سریال انیمیشن «گیسوکمند» با ترانه گلن اسلیتر در بخش برنامه های انیمیشنی جوایز امی دریافت کرد.

آلن منکن به شانزدهمین نفر پس از جان لجند، تیم رایس، ریتا مورنو، آدری هپبورن، مل بروکس، مایک نیکولز، ووپی گلدبرگ، هلن هیس، ماروین هملیش، رابرت لوپز، ریچارد راجرز، جان گیلگاد، جاناتان تونیک، اندرو لوید وبر و اسکات رادین تبدیل شد که در دنیای هنر به اطلاح «ایگات» کرده است.

آلن منکن آهنگساز پرآوازه آمریکایی است که در کارنامه کاری اش ۸ جایزه «اسکار»، ۱۱ جایزه «گرمی»، یک «تونی» و حالا یک «امی» دیده می شود. منکن در کسب جایزه اسکار موسیقی پس از آلفرد نیومن با ۹ جایزه اسکار رکورد دار است. «دیو و دلبر»، «پری دریایی کوچولو»، «علاءالدین»، «گوژپشت نتردام» از کارهای شاخص منکن در دنیای سینما هستند.

محمدامین شکاری

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است