راه‌اندازی ویترین امانی نمایش نسخ خطی نفیس | خبرگزاری صبا
امروز ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۰

راه‌اندازی ویترین امانی نمایش نسخ خطی نفیس

مشاور علمی ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تاکید بر اهمیت حفاظت و نگهداری کتاب‌های خطی دردسترس نهادها و عموم جامعه، در قالب طرحی، پیشنهاد راه‌اندازی ویترین امانی نمایش نسخ خطی نفیس را ارائه کرد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، حبیب الله عظیمی مشاور علمی ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران که پیش از این مسئولیت معاونت کتابخانه و ریاست بخش نسخ خطی کتابخانه ملی را برعهده داشت به تشریح جزییات پیشنهاد راه‌اندازی ویترین امانی نمایش نسخ خطی نفیس در سازمان اسناد و کتابخانه ملی پرداخت.

وی با اشاره به اینکه برخی از نسخ خطی نفیس موجود در کتابخانه‌های کشور، نهادهای موزه‌ای و دیگر ارگان‌ها به دلیل فقدان تجهیزات و امکانات نگهداری استاندارد در معرض آسیب هستند، گفت: براین اساس پیشنهاد می‌شود مانند صندوق جواهرات بانک مرکزی، ویترین امانی نمایش نسخ خطی نفیس در سازمان اسناد و کتابخانه ملی راه‌اندازی شود تا با برنامه‌ریزی مناسب به صورت دوره‌ای این نسخ خطی به صورت فیزیکی و مجازی با حفظ منشا نسخه به نمایش گذاشته شود.

عظیمی ادامه داد: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران براساس قانون و با توجه به امکانات و پتانسیل کارشناسان و اساتیدی که دارد بهترین مکان استاندارد برای حفاظت و نگهداری از نسخ خطی نفیس است.

رییس پیشین بخش نسخ خطی کتابخانه ملی ایران در پایان تصریح کرد: در گذشته و دوران مدیریت بنده در بخش نسخ خطی کتابخانه ملی، صندوق امانات برای نگهداری تمامی نسخ خطی را راه‌اندازی کرده بودیم و می‌طلبد با توجه به دغدغه‌ها برای فقدان نگهداری مناسب برخی نسخ خطی نفیس که حتی به عنوان آثار ایرانی در حافظه جهانی ثبت شدند، ویترین امانی نمایش نسخ خطی نفیس در سازمان اسناد و کتابخانه ملی راه اندازی شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • هفته ای یک بار آدم باش
  427٬971٬650
 • خورشید
  362٬673٬000
 • تک خال
  288٬401٬650
 • خون شد
  84٬627٬346
 • لاله
  27٬091٬800