امروز ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۵

کرونا حریف پارک موضوعی «جیبلی» نمی شود/ افتتاح در موعد مقرر

با وجود وقفه در فرآیند ساخت پارک موضوعی استودیو انیمه سازی جیبلی این مجموعه در همان تاریخ مقرر خود یعنی پاییز 2022 افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از اسلش‌فیلم، پارک موضوعی استودیو انیمه سازی جیبلی با وجود تاخیر ایجاد شده در ساخت آن به دلیل بیماری همه گیر کرونا در پاییز سال ۲۰۲۲ همان تاریخ از پیش برنامه ریزی شده اش افتتاح می شود.

ساخت پارک موضوعی استودیو انیمه سازی جیبلی که در حال حاضر «پارک جیبلی/Ghibli Park» خوانده می شود از ابتدای سال جاری میلادی آغاز شد که البته با شیوع گسترده ویروس کرونا به مدت دو هفته در خلال ماه های آوریل و می روند ساخت آن متوقف شد با این حال باوجود این تعطیلی کوتاه مدت هیدئاکی امورا فرماندار استان آیچی ژاپن این اطمینان را داد که ساخت پارک جیبلی به منظور افتتاح آن در پاییز ۲۰۲۲ در جریان است.

بنا به گزارش های رسیده، پارک جیبلی به ۵ بخش تقسیم می شود برخی از این بخش ها براساس یک سری فیلم های خاص این استودیو و برخی دیگر از چندین منبع الهام گرفته اند. این پارک به مساحت ۲۰۰ هکتار در حدود پنجاه هکتار بزرگ تر از قلمرو جادوگری دنیای دیرنی است و با قلمروی حیوانات دنیای دیزنی به وسعت ۲۳۰ هکتار در رقابت است. گفته می شود تمرکز این پارک بر صحنه های فیلم های استودیو جیبلی و مسیرهای طبیعی است.

سه ناحیه این پارک که در حال حاضر در مرحله ساخت قرار دارند با نام های «تپه سرزمین جوان»، «سرزمین فروشگاه غول آسا» و «جنگل دوندوکو» به ترتیب با الهام از انیمه های مشهور «زمزمه قلب»، «شهر اشباح» و «همسایه من توتورو» ساخته می شود. دو ناحیه دیگر این پارک موضوعی نیز که انتظار می رود توسعه و ساخت شان از ابتدای ۲۰۲۱ آغاز شود با الهام از دیگر انیمه های شاخص این استودیو یعنی «قلعه متحرک هاول»، «سرویس تحویل کی‌کی» و «شاهزاده مونونوکه» همگی از آثار هایائو میازاکی ساخته می شوند.

کیوفومی ناکاجیما رییس فعلی استودیو جیبلی در این هفته اعلام کرد قرار است یک مراسم رسمی برای از سرگیری پی ریزی و ساخت پارک در روز ۲۸ جولای (۷ مرداد) برگزار شود.

محمدامین شکاری

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است