برگزاری هفتمین جشنواره موسیقی «نوای خرم» به سال ۱۴۰۰ موکول شد | خبرگزاری صبا
امروز ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۹

برگزاری هفتمین جشنواره موسیقی «نوای خرم» به سال ۱۴۰۰ موکول شد

مدیر جشنواره و جایزه موسیقی همایون خرّم (نوای خرم) از برگزاری هفتمین دوره این رویداد موسیقایی در سال 1400 به دلیل اقدامات پیشگیرانه برای شیوع بیماری کووید 19 خبر داد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی جشنواره و جایزه موسیقی همایون خرم «نوای خرم»، بردیا صدرنوری آهنگساز، نوازنده و مدیر برگزاری جشنواره و جایزه موسیقی نوای خرم با بیان اینکه هفتمین دوره این جشنواره در سال ۱۳۹۹ برگزار نمی‌شود، توضیح داد: با توجه به شرایط ناشی از بیماری کووید ۱۹ و عدم امکان برنامه‌­ریزی برای اجراهای صحنه‌­ای و گروهی بخش رقابتی، هفتمین جشنواره و جایزه همایون خرّم در سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

مدیرمسئول موسسه فرهنگی و هنری رادنواندیش افزود: برنامه‌­ریزی برای برگزاری هفتمین دوره جشنواره و جایزه همایون خرّم (نوای خرّم ۷) طبق روال سال‌های پیش، پس از اتمام جشنواره ششم آغاز شد. اما شرایط روز جامعه ناشی از بیماری کووید ۱۹ و نیز آثار منفی آن بر کیفیت برگزاری جشنواره شرایطی را فراهم ساخت که این دوره از جشنواره را به سال آینده موکول کنیم.

این نوازنده پیانو و آهنگساز موسیقی ایرانی بیان کرد:  بخش اصلی و مهم جشنواره نوای خرّم، بخش رقابتی و اجراهای صحنه­‌ای کودکان و نوجوانان برای اجرای حضوری در مقابل داوران جشنواره و مخاطبان است که هر ساله با حضور هنرآموزان، خانواده­‌ها­، مدرسان موسیقی، مسئولان آموزشگاه‌های موسیقی و نیز علاقمندان طی ۴ تا  ۸ روز در تهران برگزار می‌­شود. اما با وضعیت کنونی و پیش­‌بینی‌­ها در مورد وضعیت چند ماه آتی بیماری کووید ۱۹، برنامه‌­ریزی اجراهای حضوری و صحنه­‌ای غیرممکن به نظر می‌­رسد. در مجوز صادره از سوی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزاری برنامه‌های مربوط به جشنواره در زمان مقرر، مشروط به تصمیم و مجوزهای ستاد ملی مبارزه با کرونا شده است. از طرفی با توجه به زیرساخت‌­های فنی موجود و کیفیت اینترنت و به تبع آن کیفیت صدا و تصویر، امکان اجرای زنده (لایو) و داوری همزمان به صورت جدی و با کیفیت مناسب، امکان‌­پذیر نیست.

وی افزود: بخش مهم دیگری از جشنواره نوای خرّم، بخش اجراهای گروهی و اجراهای آموزشگاه‌ها است که از دستاوردهای پر ارزش جشنواره به شمار می‌­رود و به واسطه آن هر ساله گروهای موسیقی بسیاری در رده سنی کودک و نوجوان به صورت آزاد، آموزشگاهی یا در مدارس تشکیل می‌­شود. بنابراین با توجه به شرایط موجود، امکان تجمیع و تمرین گروه‌ها در فضاهای سربسته و آموزشگاهی بسیار دشوار و پر ریسک است که ستاد جشنواره به هیچ وجه تمایل ندارد که به انگیزه شرکت در جشنواره، اسباب این دورهمی را فراهم کند. برگزاری جشنواره بدون این بخش هم مغایر اهداف جشنواره در تشویق هنرآموزان به تشکیل گروه و انجام فعالیت‌­های موسیقایی گروهی است.

صدرنوری گفت: با توجه به تمامی موارد اشاره شده، ستاد جشنواره به این جمع بندی رسید که برای حفظ سلامتی هنرآموزان، خانواده‌­ها و مدرسان موسیقی، هفتمین دوره جشنواره و جایزه همایون خرّم (نوای خرمّ ۷) را به سال ۱۴۰۰ موکول کند. به امید آنکه با الطاف الهی تا آن زمان شرایط برگزاری یک جشنواره با کیفیت در حد و اندازه موسیقی اصیل و ملی ایران و نام استاد همایون خرّم فراهم شود.

مدیر جشنواره و جایزه موسیقی همایون خرم «نوای خرم» در بخش پایانی صحبت‌های خود تاکید کرد: ستاد جشنواره برای حفظ ارتباط با هنرآموزان، اعضای گروه‌­های موسیقی و آموزشگاه­‌های شرکت کننده در دوره‌­های پیشین جشنواره به عنوان اعضای فعلی خانواده «نوای خرّم» و نیز برای جذب اعضای جدید در این خانواده بزرگ، برنامه‌­هایی را تدارک دیده است که به مرور از طریق درگاههای www.radnoandish.com و www.khorramfestival.com  و صفحه نوای خرّم در اینستاگرام (navaye_khorram) و سایر رسانه­ها اطلاعرسانی خواهد نمود.

جشنواره و جایزه همایون خرّم (نوای خرّم) از جمله رویدادهای موسیقایی بخش خصوصی است که هر ساله با هدف ارتقای سطح هنری و موسیقایی و و استفاده از نمونه ها و الگوهای موجود در هنر ایرانی برای  هنرمندان گروه سنی زیر ۱۸ سال توسط موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» با مدیریت بردیا صدر نوری برگزار می شود.

در این جشنواره غیر دولتی نوازندگان تمامی سازها، خوانندگان و همچنین گروه‌های موسیقی کودک و نوجوان داوطلب (کمتر از ۱۸ سال) با اجرای یکی از تصانیف و یا قطعات بی‌کلام استادان موسیقی ایران که به شکل رسمی عرضه شده، به صورت تک‌خوانی، تک‌نوازی، هم‌خوانی، هم‌نوازی و گروه‌نوازی شرکت می کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • دینامیت
  9٬415٬264٬640
 • خورشید
  1٬611٬627٬850
 • هفته ای یکبار آدم باش
  1٬611٬627٬850
 • تک خال
  975٬748٬140
 • خون شد
  195٬693٬596
 • مدیترانه
  93٬873٬900
 • لاله
  90٬988٬050
 • سیاه باز
  66٬293٬500
 • هفت
  624٬000