امروز ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۱۲

اپل حق پخش جدیدترین مستند ورنر هرتسوک را خرید

مستند «سنگ آسمانی»، جدیدترین همکاری ورنر هرتسوک بزرگ و پروفسور کلایو اوپنهایمر درباره اجرام آسمانی و فضا از سرویس آنلاین اپل پخش خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از ورایتی، کمپانی اپل حق پخش مستند ستاره‌شناسی «سنگ آسمانی» ورنر هرتسوک کارگردان و مستندساز شهیر آلمانی را در اختیار خود گرفت. اپل قصد دارد این اثر را در سرویس محتوای آنلاین خود موسوم به اپل‌پلاس در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا پخش کند.

هرتسوک در این پروژه با کلایو اوپنهایمر، پروفسور انگلیسی همکاری کرده است. این ۲ پیش از این در مستند نامزد جایزه اسکار «برخورد در انتهای جهان» درباره قطب جنوب و مستند نامزد جایزه امی «به سوی دوزخ» درباره آتشفشان‌های فعال جهان، با یکدیگر کار کرده‌اند.

«سنگ آسمانی» جستاری درباره این موضوع است که چگونه ستاره‌های دنباله‌دار، شهاب‌سنگ‌ها و برخوردهای فضایی قوه خیال انسان را به سوی حقیقت وجود دیگر قلمروهای فضایی و گذشته و آینده نسل بشر متمرکز کرده است.

اپل علاوه بر این فیلم، آثار مستند دیگری چون «Boys State»، «فیل ملکه»، «داستان گروه بیستی بویز» و همچین سریال مستند « Visible: Out on Television» را به سبد محصولات مستند سرویس آنلاین خود اضافه کرده است. گفتنی است مستند «Boys State» جایزه بهترین مستند آمریکایی آخرین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس را از آن خود کرده است.

ورنر هرتسوک در طول ۶ دهه عمر حرفه‌ای خود بارها بین آثار مستند و فیلم‌های داستانی تغییر موضع داده است. این کارگردان بزرگ آلمانی از فیلمسازان نسل جدید آلمان به‌شمار می‌آید و آثارش از سوی محافل هنری بسیاری مورد ستایش قرار گرفته‌اند. هرتسوک به‌خاطر استفاده از نابازیگران بومی در فیلم‌هایش شهرت دارد.

اشکان مزیدی

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است