امروز ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۴۰

«خرچنگ» نامزد جام طلایی جشنواره شانگهای چین شد

انیمیشن «خرچنگ» یکی از جدیدترین پویانمایی‌های کانون پرورش فکری به بخش رقابتی جام طلایی جشنواره فیلم شانگهای چین راه یافت.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انیمیشن «خرچنگ» ساخته شیوا صادق‌اسدی، یکی از جدیدترین پویانمایی‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بخش رقابتی جام طلایی جشنواره فیلم شانگهای چین راه یافت.

این انیمیشن به عنوان تنها نماینده فیلم کوتاه از ایران، اولین حضور خود را در بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای کشور چین تجربه می‌کند.

بر اساس این خبر، انیمیشن ۱۰ دقیقه و ۵۰ ثانیه‌ای «خرچنگ» درباره‌ پسربچه‌ای خجالتی و منزوی است که علاقه‌ دارد به عضویت گروه تئاتر مدرسه در آید، ولی تنها نقشی که به او پیشنهاد می‌شود نقش یک خرچنگ است….

جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای (SIFF)، یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های فیلم در آسیا و همچنین یکی از ۱۵ جشنواره‌ «الف» دنیا محسوب می‌شود.

پیش از این قرار بود بیست‌وسومین جشنواره فیلم شانگهای از ۲۴ خرداد تا ۲ تیر ۱۳۹۹ (۱۳ تا ۲۲ ژوئن) برگزار شود اما مسئولان برگزاری این رویداد سینمایی به دلیل وجود ویروس کرونا، زمان برگزاری آن را به ۴ تا ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ( ۲۵ جولای تا ۲ اوت ۲۰۲۰) موکول کردند.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است