امروز ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۱۸
با تاکید روی ماسک زدن؛

اثر جدید بنکسی سر از مترو درآورد/ اگر ماسک نزنید نمی‌گیرید

بنکسی هنرمند بریتانیایی در صفحه اینستاگرامش از تازه ترین اثر خود که درباره اهمیت ماسک زدن است، رونمایی کرد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از بی‌بی‌سی، بنکسی هنرمند ناشناس انگلیسی با اثری تازه که در آن مردم را را به ماسک زدن تشویق کرده است به راه های زیرزمینی شهر لندن بازگشته است.

در ویدیویی که بنکسی در صفحه اینستاگرام خود روز گذشته ۱۴ جولای منتشر کرد شخصی که به نظر خود هنرمند مرموز است در لباس نظافتچی مترو در حالی دیده می شود که از مسافران می خواهد از او دور شوند. در این میان نام هنرمند نیز روی درب محل استقرار راننده قطار نقش بسته است.

این اثر که عنوانش به طور کنایه آمیز «اگر ماسک نزنید-نمی گیرید» است تعدادی موش گسترش دهنده بیماری همه گیر و چندین موش با ماسک را نشان می دهد. در این تصویر به نظر می رسد یک موش صحرایی در حال عطسه کردن در قطار است. در پایان این ویدیو کلمات «من در قرنطینه ام» در دیوار کناری ایستگاه مترو ظاهر می شود و به دنبال آن عبارت «اما من دوباره بلند می شوم» در هنگام بسته شدن درهای قطار با ترانه ای از یک گروه راک انگلیسی نمایش داده می شود.

اداره حمل و نقل لندن درباره این ویدیو گفت این اثر هنری چند روز پیش در راستای سیاست سختگیرانه ضد دیوارنگاری از مترو پاک شده است.  آنها البته تاکید کردند این فرصت را به بنکسی می دهند تا نسخه جدیدی از این پیام خود را در مکان مناسبی ارائه دهد.

بنکسی که اصالتا اهل بریستول است در ابتدای فعالیتش اغلب موش ها و میمون ها را در ایستگاه های مترو با اسپری نقاشی می کرد.

محمدامین شکاری

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است