امروز ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۹

برنامه‌های تابستانه اندیشگاه کتابخانه ملی اعلام شد

کارگروه اندیشه و تعامل با نخبگان اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در نظر دارد سلسله نشست‌هایی را به صورت آنلاین معرفی و در اختیار علاقه‌مندان بگذارد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران،‌ اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برنامه‌های تابستانی را با توجه به درنظر گرفتن شرایط کرونا به صورت آنلاین برگزار می‌کند.

بر همین اساس کارگروه اندیشه در تعامل با نخبگان در نظر دارد به پژوهش‌ها و کتاب‌هایی که اخیرا در حوزه علوم انسانی به ویژه با محوریت فقر و طبقات اجتماعی مطرح شده، بپردازد.

نگاه‌های نوین به فقه از جمله سرفصل‌هایی است که در این کارگروه مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

کارگروه ایرانشناسی و اسلام‌شناسی در نظر دارد کارگاهی با موضوع تاریخ طب را از نیمه‌ مردادماه توسط سجادی برگزار کند. همچنین نشستی با موضوع تاریخ عدلیه در ایران نیز برگزار خواهد شد که این کارگروه در حال تدوین و بررسی نشست‌هایی با موضوع نسخ خطی در ایران است.

از دیگر فعالیت‌های اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران این است که کارگروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی سلسله نشست‌های «چهارشنبه‌های علم اطلاعات» را به صورت هفتگی برگزار کند. در این نشست‌ها موضوعاتی از جمله فهرست نویسی، کتابخانه‌های آینده، تعاملات بین المللی آرشیو وکتابخانه و غیره مورد بحث قرار می‌گیرد.

جدای از این نشست‌ها، نشست‌های هفتگی اندیشگاه نیز به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

این نشست‌ها شامل «دمی با حافظ: تفسیر غزلیات حافظ توسط استاد نقویان»، «تفسیر مثنوی معنوی توسط استاد علی زمانی» و « کربن شناسی استاد انشالله رحمتی» می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است