امروز ۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۸
در نقش وکیل عدالت‌خواه؛

اد هریس پس از ۲۰ سال به برادوی بازمی‌گردد/ بازی در «کشتن مرغ مقلد»

اد هریس بازیگر کهنه‌کار هالیوود بعد از دو دهه غیبت برای بازی در نمایش «کشتن مرغ مقلد» روی صحنه می‌رود.

به گزارش صبا به نقل از هالیوودریپورتر، اد هریس هنرپیشه آمریکایی و نامزد چهار جایزه اسکار بعد از ۲۰ سال غیبت دوباره در نیویورک روی صحنه برادوی می رود.

اد هریس از پنجم نوامبر سال جاری میلادی با بازی در نقش «اتیکاس فینچ» در نمایش «کشتن مرغ مقلد» روی سن خواهد رفت. او جایگزین جف دنیلز خواهد شد که در سوم نوامبر امسال، بعد از یک سال حضور موفق در این نمایش پرفروش کار خود را به پایان خواهد رساند.

«کشتن مرغ مقلد» نام رمانی به قلم هارپر لی نویسنده آمریکایی است که در سال ۱۹۶۰ منتشر شد. لی برای نگارش این رمان جایزه پولیتزر سال ۱۹۶۴ را از آن خود کرد.

«کشتن مرغ مقلد» از زبان دختری به نام اسکات روایت می‌شود که دختر وکیل سفیدپوستی به نام اتیکاس فینچ است. اتیکاس دفاع از جوان سیاه‌پوستی را که به ناروا به تجاوز به دختری سفیدپوست در شهر کوچکی به نام مِیکوم در ایالت آلاباما متهم شده است، بر عهده می‌گیرد. اتیکاس فینچ، وکیلی انسان‌دوست، جسور، شجاع و پدری دوست‌داشتنی است که با قدرت و بی‌باکی از عدالت و انسانیت دفاع می‌کند و در مقابل تعصب، نفرت و خشونت نژادی مردم می‌ایستد.

اقتباس نمایشی «کشتن مرغ مقلد» به تهیه‌کنندگی اسکات رادین و قلم آرون سورکین یکی از پرفروش‌ترین اجراهای صحنه‌ای فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ برادوی بوده است و سالن نمایش شوبرت از زمان آغاز اجرای این نمایش در نوامبر سال گذشته تاکنون حتی یک صندلی خالی نداشته است. بنا بر آمار این نمایش تنها بعد از ۱۹ هفته، سرمایه‌گذاری ۷٫۵ میلیون دلاری خود را جبران کرد. نمایش «کشتن مرغ مقلد» ۹ جایزه تونی را نیز از آن خود کرده است.

اد هریس ۶۸ ساله در طول سال‌های اخیر چندین بار در تئاترهای غیربرادویی حضور یافته است، اما این اولین حضور او در برادوی از سال ۱۹۹۶ و بازی در نمایش درام «Taking Sides» بوده است. هریس تا کنون ۳ بار برای بازی در فیلم‌های «آپولو۱۳»(۱۹۹۶)، «نمایش ترومن»(۱۹۹۹)، و «ساعت‌ها»(۲۰۰۱) نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل و برای «پولاک»(۲۰۰۰) نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شده است.

اشکان مزیدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


  جدول فروش فیلم ها

  عنوان
  فروش (تومان)
  • خط باریک قرمز
   89,047,55
  • بازگشت کوتاه
   43,905,20
  • منگی
   27,696,90
  • تا ابد
   703,153,55
  • یلدا
   250,332,19
  • بی حسی موضعی
   532,165,25
  • قتل عمد
   98,569,79
  • پرو
   41,665,25
  • دریا موج کاکا
   30,220,25