امروز ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۴
یاد جمشید مشایخی زنده می شود

رهبری ارکستر ملی توسط پسر به افتخار پدر/ شاهنامه‌خوانی با نوای موسیقی

نادر مشایخی عصر امروز رهبری ارکستر ملی را برعهده می گیرد تا در نکوداشت زنده یاد جمشید مشایخی قطعاتی را اجرا کنند.
نادر مشایخی آهنگساز و رهبر ارکستر که عصر امروز ۲۷ خرداد در برنامه نکوداشت پدرش؛ استاد جمشید مشایخی قطعه ای را به یاد وی اجرا می کند در گفتگو با خبرنگار صبا گفت: قرارست امروز به یاد پدرم باشیم و من سعی کردم در این برنامه تمام آن ارزش هایی که از فرهنگ ایران به آن ها اعتقاد داشت و من آن ارزش ها را درک می‌ کردم، زنده کنم.
وی درباره برنامه ارکستر ملی ایران در برنامه امروز در نکوداشت زنده یاد مشایخی بیان کرد: قرار است ارکستر ملی با مبینا آقاخانی سولیستی که شاهنامه خوان است، همراهی کند تا یکی از زیباترین شاهنامه خوانی ها را رقم بزنیم.
مشایخی در پایان اعلام کرد: همچنین یک مرشد زورخانه به همراه ارکستر خواهد خواند.
مراسم نکوداشت استاد جمشید مشایخی به همت فرهنگستان هنر و همکاری بنیاد رودکی، خانه سینما، بنیاد سینمایی فارابی، سازمان زیبا سازی شهر تهران، موزه سینما و بنیاد آفرینش های هنری نیاوران امروز ۲۷ خرداد ساعت ۱۸ برگزار می شود.

در این آیین با عنوان «روایتی از زندگی استادانه» یک عمر فعالیت هنری زنده یاد جمشید مشایخی هنرمند فقید سینما، تئاتر و تلویزیون روایت‌می‌شود.

در این رویداد قطعاتی با عنوان «افسوس همه عمر دیر رسیدیم» ساخته نادر مشایخی توسط نوازندگان ارکستر ملی ایران و به رهبری استاد نادر مشایخی به همراهی شاهنامه خوانی و موسیقی زورخانه اجرا می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این مراسم می‌توانند به نشانی خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، نبش خیایان فیروزکوه، پلاک ۴۷ مراجعه کنند.
یاسمن رئیسی یکتا

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است