ماهواره پاک ست هم کانال انگلیسی شبکه آی فیلم را قطع کرد/ ادامه دردسر بدهی ها | خبرگزاری صبا
امروز ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۸
به دلیل انباشت بدهی ارزی؛

ماهواره پاک ست هم کانال انگلیسی شبکه آی فیلم را قطع کرد/ ادامه دردسر بدهی ها

ماهواره پاک ست روز گذشته 3تیرماه کانال انگلیسی شبکه آی فیلم را به دلیل انباشت بدهی ارزی سازمان صداوسیما قطع کرد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی صداوسیما، در ادامه قطع ماهواره‌ای برخی شبکه‌های برون مرزی صداوسیما، ماهواره پاک ست هم از روز گذشته کانال انگلیسی شبکه آی فیلم را به دلیل انباشت بدهی ارزی قطع کرد.

کانال انگلیسی شبکه آی فیلم از ساعت ۱۷:۰۰ روز سه شنبه ۳ تیر از ماهواره پاک ست برداشته شد.

پیش از این نیز پخش ماهواره‌ای شبکه‌های برون مرزی دیگری همانند الکوثر از ماهواره یوتل‌ست و سحر اردو از پاک‌ست متوقف و شبکه پرس تی وی و  کانال انگلیسی شبکه آی فیلم نیز به صورت موردی از ماهواره گالکسی ۱۹ به دلیل نبود بودجه ارزی برای پرداخت بدهی‌های ارزی سازمان صداوسیما به شرکت‌های طرف قرارداد، قطع شده بودند.

همچنین در اثر تراکم بدهی، رله رادیو دری معاونت برون مرزی صداوسیما در افغانستان نیز با قطعی رو به رو شده و این رادیو دسترسی از طریق موج اف ام را از دست داد.

آی فیلم انگلیسی از جمله کانال‌های معاونت برون مرزی در میان مردم شبه قاره هند به شمار می‌رود.

آی فیلم انگلیسی تا جمعه ۳۰ خرداد فرصت داشت بدهی ارزی خود به پاک ست را بپردازد که با بی نتیجه ماندن پیگیری‌ها، نهایتا پاک ست عصر ۳ تیر اقدام به متوقف ساختن پخش آی فیلم انگلیسی کرد.

قطع سریالی شبکه‌های معاونت برون مرزی صداوسیما به دلایل انباشت بدهی صداوسیما، واکنش‌هایی را از سوی چهره‌های سیاسی و فرهنگی کشور به دنبال داشته است.

روز گذشته ۳ تیرماه، ۲۰۲ نماینده مجلس در واکنش به این موضوع با صدور بیانیه‌ای، خواستار تامین نیازهای شبکه های برون مرزی صداوسیما از سوی نهادهای مسئول و پیش‌بینی و تصویب ردیف بودجه ارزی جداگانه برای این شبکه‌ها شدند.

پیش از این نیز در بیانیه‌ای دیگر که با امضای بیش از ۱۱۰ نفر از فعالان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، رسانه ای، اساتید دانشگاه، صاحبنظران حوزه روابط بین الملل و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی همراه بود، بر لزوم اقدام در پرداخت بدهی‌های ارزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به شرکت‌های ماهواره‌ای تاکید شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • هفته ای یک بار آدم باش
  427٬971٬650
 • خورشید
  362٬673٬000
 • تک خال
  288٬401٬650
 • خون شد
  84٬627٬346
 • لاله
  27٬091٬800