امروز ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۵۵
در نخستین اجرای «بربطیان» مطرح شد

چالشی به نام «دعوت کودکان کار به کنسرت‌ها»

اولین اجرای رسمی گروه موسیقی «بربطیان» در حالی برگزار شد که تعدادی از کودکان کار مهمان ویژه این کنسرت بودند.
به گزارش «صبا»، اولین اجرای رسمی گروه موسیقی «بربطیان» به سرپرستی حسین بهروزی‌نیا شب گذشته (شنبه ۲۴ آذر) در حالی برگزار شد که تعدادی از کودکان کار مهمان ویژه این کنسرت در تالار وحدت تهران بودند. برنامه این کنسرت اجرای آثاری از حسین بهروزی‌نیا بود که در بخش‌های مختلف پیش روی مخاطبان قرار گرفت.
در این کنسرت که شامل ۷ نوازنده بربط و ۴ نوازنده سازهای کوبه‌ای بود، بهناز بهنام‌نیا، مریم خدابخش، امین حیدری، حمید خوانساری، امین یساولی، حمید حاصلی به عنوان نوازندگان بربط و نگار اعزازی، فرهاد صفری، بهنام معصومی، پژمان نقشبندی به عنوان نوازندگان سازهای کوبه‌ای گروه اجرایی را تشکیل می‌دادند.
در بخش اول کنسرت که به اجرای آثاری در دستگاه نوا اختصاص داشت، قطعاتی از آلبوم «از سنگ تا الماس» به آهنگسازی حسین بهروزی نیا اجرا شد. در بخش دوم نیز که به اجرای آثاری در مایه اصفهان تعلق داشت قطعات «سکوت»، «آفتاب نیمه شب» و سه قطعه محلی کردی با نام های «کولان»، «امان امان» و «گل نیشان» پیش روی مخاطبان قرار گرفت.
کمیل هدایت‌زاده مددکار و سرپرست گروه موسیقی «آواز ارغوان» که مجموعه‌ای متشکل از کودکان کار است، پیش از آغاز بخش اصلی کنسرت ضمن قدردانی از بهروزی نیا در دعوت از کودکان کار برای تماشای اولین کنسرت گروه «بربطیان» توضیح داد: کودکان کار افراد بدسرپرستی هستند که ما بعد از مدتی تصمیم گرفتیم تا ضمن شناسایی توانایی تعدادی از آنها در حوزه موسیقی، گروهی را تشکیل داده و آنها را برای اجرای برنامه آماده کنیم. از این رو گروه «آواز ارغوان» هشت سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد و ما در این مدت توانستیم این موضوع را اثبات کنیم که اگر فقط زمان کوتاهی را به این موضوعات اختصاص دهیم، خیلی چیزها تغییر می‌کند و همین کودکان کار تبدیل به هنرمندانی می‌شوند که می‌توانند معرف خوبی برای موسیقی باشند. ما می‌دانیم تنها تفاوت ما با آنها در این است که این عزیزان ناخواسته بدسرپرست شدند اما من و شما در کنار یک خانواده خوب در یک شرایط بهتر قرار گرفتیم.
وی افزود: خواهش من از همه مردم شریف ایران این است که اگر این کودکان در کوچه و خیابان به سمت شما آمدند، نه به آنها پول بدهید و نه جنسی را از آنها خریداری کنید. من فقط می‌خواهم اگر برایتان امکان داشت فقط چند دقیقه با آنها هم‌کلام شوید و خود را چند لحظه جای آنها بگذارید. خوشبختانه در کشور ما کمپین‌های زیادی در حمایت از محیط زیست و حیوانات وجود دارد اما من اکنون فکر می‌کنم احساس نوع دوستی در بین افراد جامعه آنقدر کمرنگ شده که می‌توانیم قبل از هر چیزی به فکر انسان دوستی و تشکیل کمپین‌هایی با این موضوعات باشیم. من باز هم از شما عزیزان خواهش می‌کنم اگر توانستید لحظاتی با این کودکان هم‌کلام شوید و به آنها محبت کنید که این بچه‌ها محبت و مهربانی را درک کنند.
 سرپرست گروه موسیقی «آواز ارغوان» در بخش پایانی صحبت‌های خود بیان کرد: من از حسین بهروزی‌نیا بسیار ممنونم که شرایطی را فراهم کرد تا تعدادی از بچه‌های کار امشب در این کنسرت حضور داشته باشند و بدانند چه سازی را دوست دارند تا با این علاقه کار خود را در موسیقی آغاز کنند. من فکر می‌کنم این بهترین چالشی است که هنرمندان می‌توانند در اجراهای زنده خود داشته باشند و از کودکان کار در کنسرت‌های خود دعوت کنند. من می‌‌دانم که با حضور این کودکان عزیز شب زیباتری برای هنرمندان و مخاطبان کنسرت‌ها رقم خواهد خورد.
حسین علیزاده، یدالله کابلی، عباس سجادی، علی بوستان، مهدیه محمدخانی و تعدادی دیگر از هنرمندان مهمانان ویژه اولین کنسرت رسمی گروه موسیقی «بربطیان» سرپرستی حسین بهروزی نیا و تهیه کنندگی موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» به مدیریت افشین معصومی را تشکیل می‌دادند.
منبع: فارس

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است