امروز ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۴

پیام ووپی گلدبرگ به تخریب‌گران اموال عمومی/ کافی است!

ووپی گلدبرگ، بازیگر برنده جایزه اسکار برای بازی در فیلم «روح»، به شدت از غارتگران اموال عمومی در اعتراضات اخیر آمریکا انتقاد کرد و آن‌ها را تخریبگر رویاهای مردم دانست.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از فاکس‌نیوز، ووپی گلدبرگ نویسنده، فعال اجتماعی و ستاره سیاه‌پوست هالیوود در پیامی اینستاگرامی ضمن مطالبه عدالت برای قربانی اخیر خشونت پلیس آمریکا، خواستار پایان آشوبگری‌ها توسط برخی معترضان شد.

گلدبرگ با انتشار ویدیویی در اینستاگرام خود کشته شدن یک شهروند توسط پلیس آن هم زمانی که در بازداشت است را قتل خواند و خواستار مجازات عاملان آن شد و اظهار امیدواری کرد اعاده عدالت در این قضیه زمینه‌ساز بهبود عملکرد و احترام بیشتر پلیس نسبت به جامعه سیاه‌پوستان شود.

این بازیگر برنده جایزه بفتا در ادامه سخنان خود روی به سوی تخریب‌گران اموال عمومی کرد و گفت: مردم می‌گویند بس است! بفهمید! دیگر کافی است! والدین، پدرها و مادرها و فرزندانشان دلیل دیگری هستند که باید باعث شود شما تخریبگران دست از آسیب زدن به اموال دیگران بردارید. شما در حال تخریب رویاهای دیگران در سراسر کشور هستید. شما باعث شدید برگشت به زندگی بسیاری از مردم غیرممکن شود.

گلدبرگ ادامه داد: شما تخریبگران، بدانید که مادربزرگتان، مادر مادرتان، خواهران و برادرانتان، بچه پسرعمویتان، نمی‌توانند داروهای خود را پیدا کنند چون شما داروخانه یا ایستگاه اتوبوس را آتش زده‌اید.

اعتراضات در شهرهای گوناگون آمریکا در پی کشته شدن مردی سیاه‌پوست به نام جرج فلوید به دست پلیس، آن هم در روز روشن و جلوی دوربین‌های تلفن همراه، به شدت ادامه دارد و به دلیل حجم غارت، تخریب‌ و آسیب به اموال عمومی کار را به برقراری حکومت نظامی در چندین شهر و گسیل نیروهای گارد ملی و ارتش به خیابان‌های این کشور کشانده است.

اشکان مزیدی

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است